حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
در آستانه جام ملت‌های آسیا؛

ضربه‌ای که خط دفاع پرسپولیس به بیرانوند زد

ضربه‌ای که خط دفاع پرسپولیس به بیرانوند زد

هرچند گلر شماره یک تیم ملی ایران تلاش می‌کند همچنان خود را در قامت شماره یک بودن نشان دهد اما خط دفاعی پرسپولیس عملکرد او را زیر سؤال برده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، بیست و سومین دوره رقابت‌های لیگ برتر در حالی جریان دارد که پرافتخارترین تیم تاریخ این رقابت‌ها هیچ شباهتی در بخش دفاع و دروازه نسبت به فصل گذشته ندارد

پرسپولیس که سه‌گانه فوتبال ایران را در فصل گذشته کسب کرد تاکنون با کسب ۲۲ امتیاز از ۱۲ مسابقه خود در حالی رتبه پنجم جدول را دارد که آماری ضعیف در خط دفاع برای خود رقم‌زده است.

سرخ‌ها باوجود جذب محمدحسین کنعانی زادگان در خط دفاع و استفاده از این بازیکن ملی‌پوش در ترکیب اصلی ۸ گل دریافت کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه فصل گذشته بیشتر است.

علیرضا بیرانوند بدون شک یکی از ستون‌های اصلی قهرمانی‌های سال‌های اخیر این تیم بوده است. او در همین فصل قبل توانست ۱۹ بار دروازه تیمش را بسته نگه وارد تا نشان دهد بیهوده نیست پیراهن شماره یک تیم ملی ایران را بر تن دارد.

بدون شک عملکرد بیرانوند نسبت به گذشته بهتر هم شده است اما ضعف مفرط در خط دفاعی و عدم هماهنگی زوج کنعانی زادگان با گولسیانی باعث گل خوردن‌های این تیم شده است تا تنها ۶ کلین شیت مقابل اسم بیرانوند در فصل جاری ثبت شود.

بیرانوند در اکثر بازی‌های پرسپولیس نقش شاخص داشت. او حتی در بازی برگشت با استقلال تاجیکستان در لیگ قهرمانان ۲۰۲۳ آسیا نیز به‌قدری توپ‌گیری کرد که تبدیل به بهترین بازیکن شد اما دفاع متزلزل سرخ‌پوشان باعث شد تا سیر نزولی برای این تیم رقم بخورد.

ساختار دفاعی بااهمیتی که نه‌تنها استراتژی اساسی یحیی گل محمدی برای رسیدن به جام قهرمانی لیگ برتر محسوب می‌شود بلکه برای تیم ملی ایران نیز با حضور بیرانوند و کنعانی زادگان مهم است. تا آن‌ها با کمترین اشتباه برای جام ملت‌های آسیا هماهنگ شوند.

بیرانوند در حالی رتبه سوم را بین دروازه‌بان‌های فصل جاری با در نظر گرفتن شاخص کلین شیت دارد که سیدحسین حسینی و حسین پورحمیدی با هفت بار بسته نگه‌داشتن دروازه‌های استقلال و تراکتور بالاتر ا او قرارگرفته‌اند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از