حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب مطرح کرد:

ضرورت همراهی قوا بخصوص مجلس و دولت

ضرورت همراهی قوا بخصوص مجلس و دولت

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: رهبر انقلاب همراهی دو قوه مقننه و مجریه را مانند حرکت قطار تشبیه کردند که در اینجا مجلس ریل‌گذاری می‌کند و دولت لوکوموتیو پیشرفت کشور را بر روی این ریل‌ها حرکت می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در ابتدای جلسه شورای مرکزی ائتلاف ضمن تسلیت مجدد بابت شهادت تعدادی از هموطنانمان در حادثه تروریستی کرمان این اقدامات را ناشی از عقده‌گشایی دشمنان از شکست مقابل ملت ایران عنوان کرد.

حدادعادل در ادامه با اشاره به اعلام نتایج تایید صلاحیت داوطلبان انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوی شورای نگهبان گفت: همانطور که ملاحظه کردید شورای نگهبان در این دوره با مساعدت بیشتری صلاحیت تعداد زیادی از کاندیداها را تایید نمود که نشان از آمادگی برای افزایش مشارکت و شور انتخاباتی است و ما هم امیدواریم که شاهد تشکیل مجلس کارآمد و انقلابی باشیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با اشاره به‌ضرورت همراهی قوا بخصوص مجلس و دولت با یکدیگر برای حل بهتر مشکلات کشور، به تمثیل رهبر معظم انقلاب از این همکاری اشاره و گفت: رهبر انقلاب همراهی دو قوه مقننه و مجریه را مانند حرکت قطار تشبیه کردند که در اینجا مجلس ریل‌گذاری می‌کند و دولت لوکوموتیو پیشرفت کشور را بر روی این ریل‌ها حرکت می‌دهد. بنابراین همراهی و همفکری و یک جهت بودن این دو قوه تاثیر بسیار زیادی بر حل سریعتر مشکلات خواهد داشت.

وی در ادامه با بیان اینکه مجلس آینده باید مجلسی باشد که در عین توجه به مشکلات و درخواست‌های حوزه‌های انتخابیه به برنامه‌های درازمدت اداره کشور نظیر برنامه‌های توسعه، بودجه و ... نیز توجه داشته باشد گفت:‌ درگذشته شاهد بودیم یکی از دلایل اختلافات میان دو قوه این بود که میان نگاه‌های منطقه‌ای و ملی گاهی تعارضاتی به وجود می‌آمد که باید در این دوره توازن میان این دو نگاه برقرارشده تا شاهد رشد کشور باشیم.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در بخش پایانی سخنان خود گفت: من از اعضای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در استان‌ها که وظیفه مهم و سنگین تعیین نامزد نهایی مورد حمایت جبهه ائتلاف را برعهده دارند درخواست می‌کنم کاندیدایی را معرفی کنند که فقط به مسائل ساده منطقه‌ای توجه نکند و نگاه ملی داشته باشد و منافع محلی را به منافع ملی ترجیح ندهد و این مسئله یکی از شاخصه‌هایی است که نماینده تراز انقلاب باید داشته باشد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از