حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
پیشکسوت فوتبال:

ضعف خط دفاعی مربوط به تیم ملی نیست

ضعف خط دفاعی مربوط به تیم ملی نیست

پیشکسوت فوتبال اعتقاد دارد ضعفی که در خط دفاعی تیم ملی مشاهده می‌شود مربوط به کل فوتبال ایران است و اکثر باشگاه‌ها با همین مشکل دست‌به‌گریبان هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، هاشم حیدری در خصوص عملکرد تیم ملی در مرحله مقدماتی هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا گفت: بازی‌های مرحله مقدماتی آن‌قدر سخت نبود که بخواهد عیار تیم ملی را نشان دهد. معمولاً در مرحله اول تیم‌ها بیشتر به شناخت کافی از خود می‌رسند اما درمجموع کسب ۳ برد و به دست آوردن ۹ امتیاز نشان داد که تیم ملی کشورمان باقدرت وارد این رقابت‌ها شده و هدفش رسیدن به قهرمانی است. البته در این جام تیم‌های درجه دو آسیا هم نمایش خوبی داشتند و سرمایه‌گذاری بلندمدت کرده‌اند تا بتوانند پیشرفت داشته باشند.

وی در خصوص دیدار ایران برابر سوریه از مرحله یک‌هشتم نهایی مقابل سوریه گفت: بازی‌ها در این مرحله حساس می‌شود و عیار تیم‌ها اینجا مشخص می‌شود ، کوچک‌ترین اشتباه باعث حذف یک تیم خواهد شد. بنابراین باید بازیکنان ما هوشیارانه و با تمرکز کامل مقابل حریف به میدان بروند. سوریه بارها مقابل ما شکست‌خورده ولی این موضوع نباید باعث شود سوریه را دست‌کم بگیریم.

حیدری در مورد عملکرد مهاجمان تیم ملی تأکید کرد: تیم ملی کشورمان مهاجمان باتجربه آیی دارد که داشتن آن‌ها آرزوی هر تیمی است. طارمی و آزمون در اروپا بازی می‌کنند صاحب‌تجربه اروپایی هستند و موقعیت‌ها را به‌راحتی از دست نمی‌دهند. جهانبخش ، قائدی و قدوس هم عملکرد فوق‌العاده‌ای داشتند و این تعداد مهاجم در تیم ملی حریفان را به وحشت انداخته است البته نباید بیش‌ازاندازه انتظارات را از آن‌ها بالا ببریم و اجازه دهیم خط حمله پرقدرت تیم ملی با تمرکز و آرامش کامل مقابل خط دفاع حریفان قرارگرفته تا گلزنی کنند.

کارشناس فوتبال در خصوص انتقاداتی که از خط دفاع تیم ملی گرفته می‌شود گفت: مشکل دفاع تنها به تیم ملی مربوط نمی‌شود بلکه در باشگاه‌های ماهم این مشکل وجود دارد و ما از اشتباه خط دفاع بارها متضرر شده‌ایم ، مشکل اصلی ساختار غلط دفاعی فوتبال ما است نه بازیکنان ، مدافعان در همین ساختار اشتباه رشد کرده‌اند ضمن اینکه در حال حاضر بهترین‌های لیگ ما همین نفرات هستند البته چند بازیکن مثل حزباوی می‌توانستند در تیم ملی باشند که کادر فنی آن‌ها را دعوت نکرد و ما باید با همین مدافعان که سن بالایی هم دارند جام را به پایان برسانیم چون نمی‌شود در این مقطع حساس ریسک کرد و از بازیکنان جوان استفاده کرد.

کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی توانایی رسیدن به قهرمانی در جام ملت‌های آسیا را دارد یا خیر گفت : اعتقاددارم تا فینال پیش خواهیم رفت اما اینکه قهرمان شویم پیش‌بینی بسیار سخت است، اگر بچه‌ها خودشان باشند و بازی همیشگی را انجام دهند قهرمانی دور از دسترس نیست البته که تیم‌های بزرگی در جام هستند که همگی به دنبال کسب جام هستند ولی ایران هم جزو تیم‌های بزرگ آسیاست و این توانایی را دارد که به فینال راه پیدا کند.

حیدری در خصوص عملکرد تیم‌های حاضر در هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا گفت : نقطه عطف این تورنمنت پیشرفت خوب تیم‌های درجه‌دو آسیا است که تلاش زیادی می‌کنند با جذب مربیان بزرگ و اهمیت به فوتبال پایه، خود را به سطح اول فوتبال آسیا برسانند. با توجه به افزایش حضور تیم‌ها در جام ملت‌های آسیا و جام جهانی تیم‌های درجه‌دو آسیا سرمایه‌گذاری کرده‌اند تا در آینده نه‌چندان دور حرفی برای گفتن داشته باشند. البته در مرحله گروهی عملکرد فنی خاصی که بتوان آن را ارزیابی کرد وجود نداشت.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از