حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی
فرماندار پلدختر:

فاز نخست آهک هیدراته پلدختر به بهره‌برداری می‌رسد

فاز نخست آهک هیدراته پلدختر به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار پلدختر گفت: فاز نخست کارخانه آهک هیدراته پلدختر تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، حمید خادم عصر امروز در جلسه شورای قضایی لرستان که در سالن جلسات فرمانداری پلدختر برگزار شد با بیان اینکه مردم شهرستان پلدختر با سابقه بسیار درخشان در ایام و در طول دهه‌های پر برکت انقلاب اسلامی پا به پا و هر زمانی لازم بوده حضور داشتند، اظهارداشت: سیل فرودین ماه سال ۹۸ مشکلاتی را در این شهرستان به وجود آورد که آثار و تبعات آن هنوز پابرجاست. 

وی با بیان اینکه اقدامات خوبی در این شهرستان توسط دولت انجام شده است، افزود: در طول ۶ ماهه اول امسال ۵۱ طرح با ۲۰۷ میلیارد تومان در شهرستان پلدختر افتتاح شد.

فرماندار پلدختر با اشاره به اینکه گازرسانی به روستاهای شهرستان از جمله اقدمات انجام شده توسط دولت است، عنوان کرد: پل شهدای معمولان، پل برگلان سوخته، تصفیه‌خانه شهر وطرح‌های آبرسانی پاعلم از جمله طرح‌هایی است که به نتیجه و بهره‌برداری رسید. 

وی با بیان اینکه طرح‌های خوبی در دهه مبارک فجر کلنگ‌زنی یا به بهره‌برداری می‌رسد، بیان کرد: طبق وعده‌های داده شده فاز اول کارخانه آهک هیدراته تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.

خادم به ضرورت تکمیل جاده پلدختر به خرم‌آباد و پمپاژهای آبرسانی اشاره کرد و گفت: فاز اول پمپاژهای واشیان، جایدر و رنگین‌بان و چم‌مهر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه ۶۰ درصد جمعیت این شهرستان کشاورز هستند تصریح کرد: با بهره‌برداری ار پمپاژهای آبرسانی بخشی از مشکلات کشاورزان این شهرستان برطرف می‌شود.

فرماندار پلدختر با اشاره به اینکه ظرفیت نیروی اداری و انسانی شهرستان بسیار پایین است، خاطرنشان کرد: پلیس فتا یک نیاز ضروری در شهرستان پلدختر است که انتظار داریم این موضوع حل شود.

وی افزود:وام‌های کشاورزی و سیل‌زدگان پلدختر علی‌رغم پیگیری‌های زیاد هنوز به نتیجه نرسیده است و این موضوع در حیطه اختیار شهرستان نیست که انتظار داریم با پیگیری رئیس کل دادگستری لرستان به نتیجه مطلوب برسد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از