حالت تاریک
  • جمعه, 1402/12/04 شمسی | 2024/02/23 میلادی
وزیر امور خارجه مطرح کرد:

فلسطین، مسئله اول جهان اسلام

فلسطین، مسئله اول جهان اسلام

وزیر امور خارجه گفت: طوفان‌الاقصی مسئله فلسطین را بار دیگر به مسئله اول جهان اسلام و دنیا تبدیل کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، هیئت تجمع علمای مسلمین لبنان با حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان دیدار کرد.

وزیر امور خارجه در این دیدار ضمن اشاره به عملکرد مؤثر تجمع علمای مسلمین لبنان در بیش از چهار دهه گذشته در مقابله با دسیسه‌های دشمنان امت اسلامی برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین مذاهب اسلامی، نقش علمای اسلامی در تنویر افکار عمومی و تبیین واقعیات جهان اسلام، به تحولات جاری فلسطین و غزه اشاره‌کرده و افزود: طوفان الاقصی مسئله فلسطین را بار دیگر به مسئله اول جهان اسلام و دنیا تبدیل کرد.

امیر عبداللهیان با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی و حمایت آشکار و همه‌جانبه رژیم امریکا از این جنایت، اتخاذ گام‌های عملی برای اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی جهت توقف جنایات این رژیم کودک کش را مهم و ضروری خواند.

شیخ حسان عبدالله، رئیس هیئت‌مدیره و شیخ غازی حنینه رئیس تجمع علمای مسلمین لبنان نیز در این دیدار به تشریح اهداف و فعالیت‌های این نهاد طی سال‌های متمادی گذشته در لبنان و منطقه در حوزه وحدت اسلامی و حمایت از مقاومت به‌ویژه حمایت از مسئله فلسطین، پرداختند.

هیئت تجمع علمای مسلمین لبنان از نقش ویژه جمهوری اسلامی ایران در حمایت از وحدت جهان اسلام و پشتیبانی از قضایای عادلانه امت اسلامی و در رأس آن‌ها حمایت از مبارزات مشروع ملت فلسطین علیه اشغال، تجاوز و کشتار قدردانی و خاطرنشان کردند مسئله فلسطین مهم‌ترین مسئله جهان اسلام به شمار می‌رود.

مسئولان تجمع علمای مسلمین لبنان، عملیات طوفان الاقصی را شکست قطعی دشمن صهیونیستی دانسته و تجارب ملت‌های لبنان و فلسطین در مبارزه با دشمن صهیونیستی در دهه‌های گذشته ‌و پیروزی‌های بزرگ مقاومت را الگوی موفقی پیش روی ملت‌های منطقه دانستند.

انتهای خبر/

منبع: ایرنا

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از