حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
رئیس‌کل دیوان محاسبات مطرح کرد:

قاطعیت دیوان محاسبات در برخورد با تخلفات مالی

قاطعیت دیوان محاسبات در برخورد با تخلفات مالی

رئیس‌کل دیوان محاسبات گفت: دیوان محاسبات در برخورد با تخلفات مالی قاطعیت دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، احمدرضا دستغیب با قدردانی از دست‌اندرکاران حوزه مالی و ذی‌حسابی فرماندهی نیروی انتظامی، اظهارداشت: برگزاری چنین نشست‌های افزون بر افزایش تعاملات و هم‌افزایی‌ها، موجب تشریک‌مساعی و همفکری در حوزه‌های گوناگون حسابرسی و نظارت مالی را فراهم می‌آورد.

رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور بابیان اینکه معنی نظارت مؤثر، پیشگیری است نه مچ‌گیری، افزود: افشای اطلاعات در راستای پیشبرد نظارت مؤثر و شفافیت، کارایی درون‌سازمانی را به نحو قابل‌ملاحظه‌ای افزایش خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه در مجموعه فراجا شاهد انضباط مالی قابل قبولی هستیم، بیان کرد: بعضاً ملاحظه می‌شود که ضعف در حوزه آموزش و فقدان دانش، منجر به اتخاذ تصمیماتی اشتباه می‌شود؛ ازاین‌رو بر دستگاه‌های نظارتی همچون دیوان محاسبات فرض است تا با آموزش به هنگام مدیران و دست‌اندرکاران، مانع از بروز چنین رخدادهایی شوند.

ارائه دقیق، صحیح و صحت سنجی شده اطلاعات مالی از دیگر مواردی بود که رئیس‌کل دیوان محاسبات کشور بر آن تأکید کرد و گفت: باید مراقبت کنیم که سرمایه اجتماعی و اعتماد عمومی با نشر اخبار نادرست و ارقام غیرواقعی از تخلفات مالی، خدشه‌دار نشود.

رئیس‌کل دیوان محاسبات بابیان اینکه تمامی حساب‌ها و گردش‌های مالی دستگاه‌های اجرایی به‌صورت لحظه‌ای و برخط، تحت رصد این نهاد نظارتی است، گفت: دیوان محاسبات در برخورد با تخلفات مالی قاطعیت دارد و تلاش داریم تا اثر بازدارندگی در اجرای احکام و آرای صادره از طرف دادسرا را نیز با جدیت دنبال کنیم.

دستغیب در خاتمه اظهار داشت: دیوان محاسبات به دنبال مداخله در عملیات اجرایی دستگاه‌ها نیست و بر آن است تا با پرهیز از نظارت‌های پسینی و پیشگیری از وقوع تخلفات، کمک‌حال مدیران و تصمیم‌سازان باشد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از