حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
رئیس مجلس شورای اسلامی:

لایحه عفاف و حجاب نهایی می‌شود

لایحه عفاف و حجاب نهایی می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: به‌طورقطع همه نمایندگان اصرار داریم تا در اسرع وقت لایحه عفاف و حجاب نهایی شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر غضنفر آبادی رئیس کمیسیون قضایی مجلس اظهار کرد: ما در مجلس شورای اسلامی به‌طورقطع همه نمایندگان اصرار داریم تا در اسرع وقت لایحه عفاف و حجاب نهایی شود در برخی جاها بحث طولانی می‌شود اما ما در مجلس شورای اسلامی چه در کمیسیون قضایی و چه در هیئت‌رئیسه پیگیر این موضوع هستیم تا در اسرع وقت انجام شود. یک ماه اصلاحات در کمیسیون قضایی به خاطر انجام همین هماهنگی‌ها زمان برد اکنون نیز بیش از ۲۵ روز است که بنده به دولت نامه زدم که با اصل ۷۵ موجود در این لایحه موافقت کند اما هنوز به دست ما نرسیده است.

رئیس مجلس در ادامه تصریح کرد: ما حتماً این موضوع را دنبال می‌کنیم تا به نتیجه برسد. یکی از اشکالاتی که وجود دارد این است که مصوباتی که به شورای نگهبان رفته و تائید شده است دیگر نمی‌شود در کمیسیون اصلاح شود و این خلاف قانون اساسی است و بنده با دوستان شورای نگهبان صحبت کردم و آن‌ها نیز بر این موضوع تأکید کردند. به‌هرحال ما این لایحه را دنبال می‌کنیم تا زودتر به نتیجه برسیم.

پیش از صحبت قالیباف، حجت‌الاسلام موسی غضنفر آبادی در تذکری با استناد به ماده ۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: آقای قالیباف ما نسبت به شما ارادت داریم و می‌دانیم که عده‌ای در تلاش هستند تا شما را تخریب کنند اما اتفاق‌هایی در مجلس دارد رخ می‌دهد که قابل‌قبول نیست. اکنون اعلام‌شده که تخلف کمیسیون قضایی مجلس در بررسی لایحه عفاف و حجاب محرز است و دو نامه در این زمینه منتشرشده است.

وی افزود: من نمی‌دانم آیا می‌خواهند بگویند آقای قالیباف در مورد عفاف و حجاب پیگیر بوده است اما کمیسیون قضایی پیگیر نبوده است. در مورد نامه اول اولاً معاون حقوقی در جلسات کمیسیون حضور نداشت.

وی در ادامه اظهار کرد: به خاطر تسریع در انجام کار اصلاحات، ما مصوبه را به شورای نگهبان ارسال کردیم تا نظرات کارشناسان آن‌ها را دریافت کنیم. در این فاصله ما با دولت هماهنگ کردیم تا نظر خود را در خصوص موادی که مشمول اصل ۷۵ می‌شود اعلام کند. برخی‌ها تصور می‌کنند که برنامه‌ای در مجلس شورای اسلامی است تا قبل از برگزاری انتخابات قانون عفاف و حجاب اجرایی نشود، درحالی‌که ما نمی‌خواهیم حکم خدا حتی لحظه‌ای بر زمین بماند ولو یک ساعت مانده به انتخابات.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از