حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

لزوم جمع‌آوری داروهای غیرمجاز سقط جنین

لزوم جمع‌آوری داروهای غیرمجاز سقط جنین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: جمع‌آوری داروهای غیرمجاز سقط جنین از سطح شهر بسیار ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی لرستان بهرام دلفان در قرارگاه جوانی جمعیت با اشاره به لزوم جمع‌آوری داروهای غیرمجاز سقط جنین از سطح شهر، اظهارداشت: در راستای پیشگیری از سقط جنین لازم است که گشت‌های مشترک با هدف جمع‌آوری داروهای سقط جنین و برخورد با فروشندگان آن‌ها در دستورکار قرار گیرد.

 وی افزود: موضوع تبیین اهمیت جوانی جمعیت و تاثیرات سقط جنین بر این امر و ارائه آموزش مباحث مرتبط به پزشکان و متخصصان زنان باید به صورت ویژه پیگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: برهمین اساس از بهورزان و مراقبین سلامت موفق در زمینه فرزندآوری تقدیر خواهد شد.

مریم کوشکی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات به مراجعه‌کنندگان مرکز نفس برای انجام آزمایشات بارداری در تمام شهرستان‌های استان، یک آزمایشگاه برای این موضوع در نظر گرفته شده و خدمات لازم را ارائه می‌دهد.

وی افزود: تاکنون ۴۷ نفر به مراکز نفس در استان لرستان مراجعه کرده‌اند که ۴۱ نفر آن‌ها از سقط جنین منصرف شده و مابقی در دست پیگیری هستند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر لزوم کاهش سقط جنین، عنوان کرد: یکی از مواردی که می‌تواند در کاهش آمار سقط جنین موثر باشد، جمع‌آوری داروهای غیرمجاز سقط و برخورد با فروشندگان آن‌ها است.

کوشکی گفت: طبق اعلام سازمان غذا و دارو این گونه داروها به صورت قاچاق وارد می‌شوند و به دلیل سود بالایی که برای فروشندگان دارند، سبب روی آوردن افراد به فروش اینگونه داروها می‌شوند.

وی از ادغام طب ایرانی و نظام بهداشت خبر داد و بیان کرد: مطابق دستورالعمل وزارت بنا شده که طب ایرانی با مجموعه آموزش‌های مدون در نظام بهداشت ادغام شود.

 کوشکی افزود: در این راستا از ابتدای سال آینده مسئله طب ایرانی به پرونده الکترونیک افراد افزوده شده و ۸۰ درصد جمعیت بالای ۶ سال تحت پوشش قرار خواهند گرفت.

معاون بهداشت دانشگاه بیان کرد: در زمینه پیشگیری از ناباروری، کلاس‌های آموزشی طب سنتی برای کارکنان تامین اجتماعی، انتقال خون و نیروهای مسلح شش شهرستان استان برگزار شده و در شش ماهه دوم سال نیز برای کارخانجات برگزار خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از