حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
رئیس کل دادگستری لرستان:

مدیران از فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی پرهیز کنند

مدیران از فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی پرهیز کنند

رئیس کل دادگستری لرستان گفت: مدیران و کارکنان دستگاه‌های دولتی باید از فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی پرهیز کنند و اموال و امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی به نفع نامزدی خاص مورد استفاده قرار نگیرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان حجت‌الاسلام سعید شهواری امروز در جلسه شورای اداری استان ضمن تسلیت شهادت جانسوز جمعی از هم‌وطنان در حادثه تروریستی کرمان با بیان اینکه امانت باید به اهل آن سپرده شود، اظهارداشت: مدیران استان به عنوان اهل از سوی استاندار به عنوان اهل شناسایی شده‌ و بار امانت به آنها سپرده شده است.

وی با اشاره به سخنی از امام علی(ع) که می‌فرمایند مسئولیت و مدیریت امانتی برگردن است نه طعمه افزود: این سخن مسئولیت همه ما را که به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در امر انتخابات فعالیت می‌کنیم، سنگین‌تر می‌کند. 

رئیس کل دادگستری لرستان از مدیران به عنوان امانت‌داران امر انتخابات یاد کرد و گفت: با توجه به چهار مولفه‌ رقابت، امنیت، مشارکت و سلامت که مقام معظم رهبری برای انتخابات تبیین فرمودند در شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در قالب دو راهبرد این چهار مولفه تعریف، شناسایی و در جلسات مختلف تبیین می‌شوند.

 

انتخابات در ایران نماد مردم‌سالاری است

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه انتخابات در نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان نماد مردم‌سالاری است، افزود: انتخابات در ایران دارای اهمیت بسیاری است.

وی با بیان اینکه امام راحل (ره) مجلس را در راس همه امور و عصاره فضایل ملت می‌دانستند تصریح کرد: مجلس به تعبیر مقام معظم رهبری ریل‌گذاری کننده برای برنامه‌ها و اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های سیاسی فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی است.

شهواری با اشاره به اهمیت انتخابات در همه امور زندگی مردم بیان کرد: مسئله انتخابات به عنوان حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و برگزارکنندگان انتخابات، از باب امانت‌داران، مسئولیت‌های سنگینی بر عهده دارند.

وی اظهارداشت: انقلاب اسلامی برای اثبات حقانیت خود در دنیا امور مردم را به دست مردم سپرده و با انتخاب مردم و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مردمی برای اداره کشور مردم صورت می‌گیرد.

 

مدیران برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنند

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر تلاش مدیران در مجموعه‌های مختلف دستگاه اجرایی و قوه قصائیه بر معطوف بودن بر مشارکت حداکثری افزود: پرهیز از نگاه سلیقه‌ای و حزبی در انتخابات پیش‌رو باید مدنظر قرار بگیرد.

وی عنوان کرد: تمام کسانی که به انحاء مختلف در برگزاری انتخابات نقش دارند، چه کسانی که به عنوان امنای انتخابات نقش دارند مانند هیات‌های اجرایی و نظارت و چه آنهایی که به صورت غیر مستقیم نقش ایفا می‌کنند باید از هرگونه اقدام سلیقه‌ای، باندی و حزبی، عشیره‌ای پرهیز جدی کنند و این اقدامات از هیچ یک از دست‌اندرکاران امر انتخابات قابل پذیرش نخواهد بود، چرا که اقدامات این‌چنینی به افکار عمومی و نگاه حاکمیت آسیب خواهد زد.

شهواری تاکید کرد: همه برگزارکنندگان انتخابات اعم از مدیران، اقشار، صنوف و احزاب باید در اظهار نظرها، اقدامات و فعالیت‌هایشان که موجب خدشه به ارکان نظام اسلامی می‌شود پرهیز کنند و از ارائه اطلاعات غلط، مطالب غیر کارشناسی که موجب ایجاد تنش می‌شود جدا خودداری کنند.

 

مدیران برای مشارکت حداکثری از اقدامات شائبه برانگیز و طرفدارانه پرهیز کنند 

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه مدیران برای مشارکت حداکثری از اقدامات شائبه برانگیز و طرفدارانه پرهیز کنند گفت: مدیران و کارکنان باید از فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی پرهیز کنند و اموال و امکانات دولتی برای فعالیت یا تبلیغات انتخاباتی به نفع نامزدی خاص مورد استفاده قرار نگیرد.

 

رعایت اصل بی‌طرفی مدیران در فرآیند انتخابات

وی بر رعایت اصل بی‌طرفی در فرآیند انتخابات تاکید و عنوان کرد: دستور یا تحریک کارکنان برای فعالیت انتخاباتی به نفع یا ضرر داوطلب از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی جرم‌انگاری شده است و کمیته رصد مدیران با اشراف اطلاعاتی این جزئیات را رصد خواهد کرد و دادگستری استان از آرا مردم که حق‌الناس است به جد مراقبت خواهد کرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از