حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی

مذاکره برای کمک به «تیری هانری»

مذاکره برای کمک به «تیری هانری»

فدراسیون فوتبال فرانسه تلاش کرد تا در المپیک ۲۰۲۴ بازیکنانشان را در اختیار تیم المپیک که هدایت آن را تیری بر عهده دارد قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، کشور فرانسه میزبان بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۲۴ خواهد بود و فدراسیون فوتبال قصد دارد تیم المپیک این کشور را در اوج آمادگی راهی این مسابقات کند.

حدود ۲۰۰ روز به آغاز این مسابقات باقی‌مانده است و فدراسیون فوتبال فرانسه نخستین نشست خود را با تیم‌های باشگاهی این کشور آغاز کرد تا در خصوص استراتژی‌هایی که ممکن است این تیم را به قهرمانی در این مسابقات برساند بحث و تبادل‌نظر کنند. در این نشست «تیری هانری» سرمربی تیم امیدهای فرانسه هم حضور داشت.

تیم فوتبال امیدهای فرانسه در مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ در عین ناباوری در گروهی که تیم‌های مکزیک، ژاپن و آفریقای جنوبی حضور داشتند سوم شد و نتوانست از گروه خود صعود کند و یکی از اهداف این نشست که با حضور «تیری هانری» سرمربی این تیم برگزار شد این است که مانع از بروز اتفاقی همچون المپیک توکیو شوند.

بزرگ‌ترین مانع تیم امید فرانسه در المپیک توکیو عدم همکاری باشگاه‌ها با این تیم بود. در آن دوره «سیلوین ریپول» هدایت این تیم را بر عهده داشت و درحالی‌که می‌توانست یک لیست ۲۲ نفری را به این مسابقات ببرد اما در مواجهه با بی‌میلی باشگاه‌های فرانسوی که نمی‌خواستند بازیکنان خود را در اختیار این تیم قرار دهند تنها با ۱۸ بازیکن به ژاپن رفت. فدراسیون فوتبال فرانسه در آن دوره از تشکیل یک «تیم لحظه آخری» ابراز تأسف کرده بود.

مسابقات المپیک جزو تعطیلات فیفادی محسوب نمی‌شود و به همین دلیل باشگاه‌ها برای اینکه بازیکنانشان را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند مختار هستند و در دوره قبلی به دلیل تداخل این بازی‌ها با مسابقات لیگ فرانسه تیم‌ها تمایلی به همکاری با فدراسیون فوتبال این کشور نشدند. در آن دوره یکی از مربیان گفته بود: ما در خصوص این کار حق داریم هرچند چنین چیزی برای تیم ملی مضر است. اما باید درک کنید که جدا شدن بازیکنان از تیم در زمان‌هایی که باشگاه‌ها خودشان درگیر مسابقات هستند کار دشواری است.

مسابقات لیگ فوتبال فرانسه فصل آینده ۶ روز پس از بازی فینال المپیک آغاز خواهد شد «تیری هانری» به‌عنوان سرمربی این تیم تلاش کرد با ارائه یک گفتمان مثبت و تشریح جاه‌طلبی‌های این تیم، باشگاه‌ها را برای در اختیار گذاشتن بازیکنانشان متقاعد کند.

کیلیان امباپه ستاره فرانسوی تیم پاری سن ژرمن بارها از تمایل خود برای حضور در مسابقات المپیک به‌عنوان سهمیه بزرگ‌سال ابراز علاقه کرده است. این بازیکن که در پایان فصل قراردادش با پاری سن ژرمن به پایان می‌رسد و به بازیکن آزاد تبدیل خواهد شد قصد دارد در قرارداد جدیدش چه با تیم پاری سن ژرمن و چه هر باشگاه دیگری بندی را بگنجاند که بتواند در مسابقات المپیک اجازه حضور در تیم تیری هانری را کسب کند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از