حالت تاریک
  • شنبه, 1403/04/30 شمسی | 2024/07/20 میلادی
رئیس مجلس شورای اسلامی:

مشارکت گسترده مردم در انتخابات باید اولویت باشد

مشارکت گسترده مردم در انتخابات باید اولویت باشد

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اصل اساسی و اولویت اول برای تمامی فعالان و گروه‌های سیاسی باید مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۰ دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود اظهارداشت: فرارسیدن سالروز حماسه باشکوه نهم دی‌ماه را گرامی می‌دارم. در این روز باری دیگر ثابت شد که مردم، پشتوانه نظام اسلامی برایِ غلبه بر طراحی‌های دشمنان هستند و اتحاد و همدلی مردم، کشور را در مشکلات، سختی‌ها و فتنه‌ها نجات می‌دهد.

وی افزود: اتحاد و بصیرت مردم همواره قدرت‌آفرین است و حماسه نهم دی‌ماه نشان داد که مردم چگونه با بصیرت و آگاهی عمیق خود اجازه بر هم زدن امنیت و آرامش کشور را به کسی نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: مشارکت مردم همواره گره‌گشاست و یکی از مهم‌ترین مظاهر اتحاد و مشارکت ملی و تعیین سرنوشت کشور، انتخابات پرشور و صندوق رأی است که جمهوریت و اسلامیت نظام به آن متکی است. از همین روست که رهبر معظم انقلاب بر ضرورت برگزاریِ انتخابات با مشارکت بالا تأکید می‌کنند؛ هرکسی که امنیت را بر ناامنی، ثبات را بر هرج‌ومرج و آرامش را بر پریشانی ترجیح می‌دهد باید در راه افزایشِ مشارکت در انتخابات تلاش کند؛ اصل اساسی و اولویت اول، برای تمامی فعالان و گروه های سیاسی باید مشارکت گسترده مردم در انتخابات باشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: تصویب قانون دقیق برای مقابله با سوء رفتار علیه بانوان مطالبه‌ای است که رهبرمعظم انقلاب نزدیک به سه دهه پیش آن را مطرح کردند؛ با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب در دیدار اقشار مختلف ِبانوان مبنی بر لزوم تصویب قوانین سخت برای حفظ امنیت و آرامش زنان در محیط خانواده و جامعه و پیشبرد قانونی که هم‌اکنون در دست بررسی مجلس است، مجلسِ شورایِ اسلامی خود را مکلف می‌داند تا به‌سرعت فرایند تصویب جزئیات این لایحه را به اتمام رساند.

قالیباف عنوان کرد: تأمین امنیت زنان در برابر هرگونه رفتار نادرست، آسیب‌زا و هرگونه بی‌حرمتی در محیط خانه، محیط کار و محیط جامعه هدف اصلی این لایحه است و تصویب آن گام بلندی در راستایِ تأمین کرامت زنان و مادران ایرانی و افزایش رضایت و آرامش آنان خواهد بود.

رئیس قوه مقننه کشورمان تأکید کرد: لازم است به یک نکته مهم درباره آخرین وضعیت جنگ غزه اشاره‌ کنم. صهیونیست‌ها در این مدت هر چه بیشتر جنایت کرده‌اند، به شکست نزدیک‌تر شده‌اند.

وی ادامه داد: همان‌طور که رهبرانِ دلیر مقاومت فلسطینی اعلام کرده‌اند هیچ نوعی از آتش‌بس موقت دیگر قابل‌پذیرش نیست ‌ و جنگ تنها زمانی می‌تواند پایان پیدا کند که تجاوز به‌طور دائم متوقف‌شده و تمام اسرایِ فلسطینی در ازای اسرایِ صهیونیست آزاد شوند.

قالیباف در پایان خاطرنشان کرد: همچنین لازم است در اینجا شهادت برادر مجاهد و مخلص شهید سید رضی موسوی را به رهبر معظم انقلاب، عموم‌ مردم ایران و خصوصاً خانواده فداکار و گران‌قدر ایشان تبریک و تسلیت عرض کرده و تأکید می‌کنم هرگونه تعرض به فرماندهان یا زیرساخت‌های فیزیکی مقاومت برای آمریکا و صهیونیست‌ها هزینه‌های هنگفت در پی خواهد داشت.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از