حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی

معرفی ۱۲ ورزشکار ایران به کمیته بین‌المللی المپیک

معرفی ۱۲ ورزشکار ایران به کمیته بین‌المللی المپیک

کمیته ملی المپیک به زودی ۱۲ ورزشکاری که شانس کسب سهمیه برای بازی‌‎های المپیک را دارند به منظور برخورداری از حمایت مالی به کمیته بین‌المللی المپیک معرفی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، جدا از طرح حمایتی کمیته بین‌المللی المپیک که برای هر دوره بازی‌های المپیک شامل حال ورزشکاران بورسیه می‌شود، این کمیته طرح حمایتی جداگانه‌ای را هم برای دیگر ورزشکاران لحاظ می‌کند.

این طرح با عنوان «کمک‌هزینه آماده‌سازی» بازهم در اختیار ورزشکارانی قرار می‌گیرد که شانس حضور در المپیک رادارند و میادین انتخابی برای این بازی‌ها را پیش رو دارند. این طرح البته تنها در یک مرحله از طرف کمیته بین‌المللی المپیک برای ورزشکاران معرفی‌شده اجرا می‌شود.

بر این اساس کمیته ملی المپیک در حال بررسی وضعیت ورزشکاران رشته‌های مختلف است و قرار است به‌زودی فهرستی ۱۲ نفره را برای برخورداری از این طرح به کمیته بین‌المللی المپیک اعلام کند. بخش المپیک سولیداریتی IOC بعد استعلام از فدراسیون‌های جهانی و اطمینان از شانس المپیکی شدن ورزشکاران، طرح کمک‌هزینه آماده‌سازی را برای آن‌ها اجرا می‌کند.

کمیته ملی المپیک دو سال پیش هم ۱۵ ورزشکار از ۱۲ رشته را به‌عنوان بورسیه‌های ورزش ایران برای المپیک توکیو به کمیته بین‌المللی المپیک معرفی کرد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از