حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی
امام‌جمعه موقت تهران:

مقاومت غزه از دامن دفاع مقدس برآمده است

مقاومت غزه از دامن دفاع مقدس برآمده است

امام‌جمعه موقت تهران در اختتامیه همایش سوختگان وصل گفت: مقاومت غزه قله بلند و رفیعی است که از دامن دفاع مقدس برآمده و نیم‌قرن مجاهدت‌های ایران را به نمایش گذاشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، بیستمین همایش ادبی سوختگان وصل با عنوان «و این ستاره دنباله‌دار» با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد امام‌جمعه موقت تهران، محمدرضا سنگری پژوهشگر و نویسنده ادبیات پایداری، سعید حدادیان دبیر همایش و اصحاب فرهنگ و ادب در تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران برگزار شد.

این همایش ادبی از آغاز دهه ۸۰ شروع به کار کرد و تاکنون ۱۹ دوره را پشت سر گذاشته است. دوره اول این همایش با جانبازان شیمیایی آغاز شد. دوره‌های بعدی به شهدای تفحص، آزادگان، مفقودین، همسران جانبازان، شلمچه، هویزه، مجنون، جانبازان شهید و شهدای علمی، پدران و مادران شهدا، دزفول، شهدای مدافع حرم، شهدای حله و یمن، حاج قاسم و سید حسن نصرالله اختصاص پیدا کرد.

در این اختتامیه ۵ نفر در حوزه شعر و ۵ نفر در حوزه داستان به‌عنوان برگزیده دوره‌های پیش همایش ادبی سوختگان وصل تقدیر شدند. تاکنون ۳۶ جلد کتاب، ۱۹ جلد از آثار برگزیده حوزه شعر و ۱۷ جلد حوزه داستان منتشرشده که در مراسم اختتامیه، تجمیع این آثار در قالب دو جلد کتاب شعر و دو جلد کتاب مجموعه داستان رونمایی شد.

حجت‌الاسلام سید محمدحسن ابوترابی فرد در این اختتامیه گفت: سلسله همایش‌های ادبی سوختگان وصل در ادبیات دفاع مقدس نقش فاخری داشته است. ادبیات پایداری را به جایگاهی که شایسته دفاع مقدس است، نزدیک کرده است. این همایش‌ها شجره طیبه‌ای است که باانگیزه‌ای کاملاً پاکیزه و نگاه به واقعیت‌های جامعه اسلامی ایران شروع به کار کرد. امروز شاهد بیستمین همایش سوختگان وصل هستیم.

وی افزود: بیست و یکمین همایش سوختگان وصل با نگاه به غزه خواهد بود. مقاومت غزه قله بلند و رفیعی است که از دامن دفاع مقدس برآمده و نیم‌قرن مجاهدت‌های ایران را به نمایش گذاشته است. ان‌‌شاءالله در جشن همایش سوختگان وصل، غزه پیروزی کامل را به دست آورده باشد و شاهد ذلت رژیم اشغالگر باشیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از