حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
کارشناس فوتبال:

نبود طارمی به تیم لطمه می‌زند

نبود طارمی به تیم لطمه می‌زند

کارشناس فوتبال کشورمان با بیان اینکه عملکرد تیم ملی در بازی با سوریه ضعیف بود، گفت: اگر از موقعیت‌هایمان استفاده می‌کردیم خیلی زودتر به پیروزی می‌رسیدیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا شامگاه چهارشنبه ۱۱ بهمن به مصاف هم رفتند که این بازی در وقت‌های قانونی و اضافی با نتیجه تساوی یک‌بریک به پایان رسید و ملی پوشان کشورمان در ضربات پنالتی موفق شدند با نتیجه ۵ بر ۳ سوریه را شکست دهند و به مرحله یک‌چهارم نهایی صعود کنند.

ایران باید در یک‌چهارم نهایی روز شنبه ۱۴ بهمن از ساعت ۱۵ رو در روی تیم ملی ژاپن قرار گیرد که این بازی را می‌توان فینال زودهنگام جام ملت‌های آسیا نامید.

مرتضی کرمانی مقدم کارشناس فوتبال در رابطه با عملکرد بازیکنان ایران در دیدار با سوریه اظهار داشت: خیلی بازی بدی بود و به‌قول‌معروف مُردیم تا بردیم. اگر بازیکنان از موقعیت‌های خود استفاده می‌کردند قطعاً کار به وقت‌های اضافه و ضربات پنالتی کشیده نمی‌شد.

او ادامه داد: زمانی که همه ایران را از پیش صعود کرده به مرحله یک‌چهارم نهایی می‌دانستند من بارها هشدار داده بودم که باید از تیم سوریه ترسید و مقابل این تیم با برنامه بازی کرد. ما در نیمه اول عملکرد بهتری داشتیم و باید در همان نیمه کار را تمام می‌کردیم اما اشتباهات فردی بازیکنان بسیار بالا بود و همین موضوع باعث شد تا بازیکنان سوریه جسارت حمله به سمت دروازه ما را داشته باشند.

او افزود: تعویض‌هایی که در جریان بازی داشتیم به کار ما نیامد؛ زمانی که مهدی طارمی از زمین اخراج و ایران ۱۰ نفره شد به جای سردار آزمون، کریم انصاری‌فرد وارد زمین شد که اصلاً نتوانست خطرساز شود. انصاری‌فرد بازیکن دونده‌ای نیست و در مواقعی که یک تیم ۱۰ نفره می‌شود باید بازیکن سرعتی به ترکیب اضافه شود تا مدافعان حریف توان جلو آمدن را نداشته باشند.

کرمانی مقدم در رابطه با غیبت طارمی در بازی با ژاپن گفت: تیم ملی ۱۰۰ درصد از نبود طارمی در این بازی لطمه خواهد خورد. مهدی بازیکن شناخته‌شده‌ای محسوب می‌شود و بازیکنان سایر تیم‌ها از او ترس دارند اما با غیبت در بازی با ژاپن کار ایران برای رسیدن به گل خیلی سخت است. جای او خیلی خالی خواهد بود که امیدوارم باتدبیر اعضای کادر فنی خلأ نبود طارمی در تیم از بین برود.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از