حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی
استاندار لرستان مطرح کرد:

نقش طرح‌های پژوهشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی

نقش طرح‌های پژوهشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی

استاندار لرستان گفت: ارائه طرح‌های پژوهشی مسئله‌محور برای مناطق مختلف می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی راهگشا باشد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان فرهاد زیویار در همایش ملی مسائل اجتماعی (چالش‌ها و راهکارها) با بیان اینکه بالاترین موضوعی که باید برای ما مسئله باشد، حیات انسانی است که این‌روزها از سوی تعدادی انسان‌نما به مخاطره افتاده است اظهارداشت: حملات ددمنشانه رژیم آپارتاید صهیونیستی به مردم مظلوم غزه را محکوم می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کشور و به تبع آن استان لرستان تغییر و تحولات عدیده‌ای را دهه‌های گذشته تجربه کرده‌اند، افزود: در دهه‌های اخیر تعاملات سلایق و انتظارات از طرف افراد اقشار و گروه‌ها در رده‌های سنی، شغلی و حرفه‌ای مختلف هم ایجاد فرصت می‌کنند و هم با خود مسائل و آسیب‌هایی را ممکن است به همراه داشته باشد. 

استاندار لرستان بیان کرد: سلایق و انتظارات جدید الزاماتی را برای اهل تحقیق و سیاستگذاران اجتماعی مورد تاکید قرار می‌دهد.

زیویار با بیان اینکه مدیران و اهل تحقیق اگر اقداماتشان در راستای هم نباشد نه تنها مسئله‌ای حل نخواهد شد بلکه به مسائل نیز اضافه خواهد شد، گفت: لازم است اقداماتی که انجام می‌شود و چشم‌اندازهای مورد نظر، انطباق بیشتری با هم داشته باشند.

وی با اشاره به محورهای همایش ملی آسیب‌های اجتماعی گفت: این محورها ضرورت برگزاری همایش را بردوش مسئولان و اهل تحقیق سنگین‌تر کرده است که راهکارهای پیشنهادی و توصیه‌های سیاستی برای تقلیل آسیب‌های اجتماعی در این همایش گردآوری شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه رابطه تنگاتنگی بین تحقیقات دانشگاه و نظام مسائل جامعه وجود ندارد، گفت: طرح‌های پژوهشی بهتر می‌توانند حلال مسائل و مشکلات جامعه باشند. 

وی با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه دائمی همایش آسیب‌های اجتماعی گفت: ارائه طرح‌های پژوهشی مسئله‌محور برای مناطق مختلف می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی راهگشا باشد که در این زمینه طرح‌های پژوهش کارفرمایی که دستگاه‌های اجرایی به عنوان کارفرما، محققان و پژوهشگران به عنوان مجریان هستند می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از