حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی

کره‌جنوبی در اندیشه فینالیست شدن

کره‌جنوبی در اندیشه فینالیست شدن

در اولین دیدار از مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ امروز سه‌شنبه ۱۷ بهمن تیم‌های ملی کره‌جنوبی و اردن رو در روی هم قرار می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم‌های ملی فوتبال اردن و کره جنوبی در اولین بازی مرحله نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ امروز سه‌شنبه ۱۷ بهمن و از ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه احمد بن علی قطر رو در روی هم قرار می‌گیرند تا اولین تیم راه‌یافته به دیدار پایانی این دوره از مسابقات مشخص شود.

اردن و کره جنوبی هر دو در گروه E مسابقات قرار داشتند و روز ۳۰ دی به مصاف هم رفتند که بازی با نتیجه تساوی دو بر دو خاتمه یافت. کره‌جنوبی آخرین‌بار در سال ۲۰۱۵ به فینال آسیا رسید که نتیجه را به استرالیا واگذار کرد، کره‌ای‌ها آخرین بار سال ۱۹۶۰ توانستند بر سکوی نخست آسیا بایستند و حالا پس از ۶۴ سال می‌خواهند بار دیگر این عنوان را به دست آورند. اردنی‌ها تاکنون سابقه قهرمانی در جام ملت‌ها نداشته‌اند و با صعود به مرحله نیمه‌نهایی یکی از تیم‌های شگفتی‌ساز این مسابقات بوده‌اند.

پیروز این دیدار باید روز شنبه و در دیدار فینال به مصاف برنده بازی فردا قطر و ایران برود و کاپیتان تیم ملی اردن روز گذشته با کُری خوانی برای کره‌ای‌ها و ایرانی‌ها گفته بود که فینال آسیا بین تیم‌های عرب برگزار خواهد شد.

نتایج و برنامه دیدارهای باقی‌مانده هجدهمین دوره رقابت‌های فوتبال جام ملت‌های آسیا به شرح زیر است:

جمعه ۲۲ دی ۱۴۰۲
گروه A: قطر ۳ - لبنان صفر

شنبه ۲۳ دی ۱۴۰۲
گروه B: استرالیا ۲ - هند صفر
گروه A: چین صفر - تاجیکستان صفر
گروه B: ازبکستان صفر - سوریه صفر

یکشنبه ۲۴ دی ۱۴۰۲
گروه D: ژاپن ۴ - ویتنام ۲
گروه C: امارات ۳ - هنگ‌کنگ یک
گروه C: ایران ۴ - فلسطین یک

دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲
گروه E: کره‌جنوبی ۳ - بحرین یک
گروه D: اندونزی یک - عراق ۳
گروه E: مالزی صفر - اردن ۴

سه‌شنبه ۲۶ دی ۱۴۰۲
گروه F: تایلند ۲ – قرقیزستان صفر
گروه F: عربستان ۲ – عمان یک

چهارشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۲
گروه A: لبنان صفر - چین صفر
گروه A: تاجیکستان صفر - قطر یک

پنجشنبه ۲۸ دی ۱۴۰۲
گروه B: سوریه صفر - استرالیا یک
گروه B: هند صفر - ازبکستان ۳
گروه C: فلسطین یک - امارات یک

جمعه ۲۹ دی ۱۴۰۲
گروه D: عراق ۲ - ژاپن یک
گروه D: ویتنام صفر - اندونزی یک
گروه C: هنگ‌کنگ صفر - ایران یک

شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲
گروه E: اردن ۲ - کره جنوبی ۲
گروه E: بحرین یک - مالزی صفر

یکشنبه اول بهمن ۱۴۰۲
گروه F: عمان صفر - تایلند صفر
گروه F: قرقیزستان صفر - عربستان ۲

دوشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۲
گروه A: تاجیکستان ۲ - لبنان یک
گروه A: قطر یک - چین صفر

سه‌شنبه ۳ بهمن ۱۴۰۲
گروه B: سوریه یک - هند صفر
گروه B: استرالیا یک - ازبکستان یک
گروه C: هنگ‌کنگ صفر - فلسطین ۳
گروه C: ایران ۲ - امارات یک

چهارشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۲
گروه D: ژاپن ۳ - اندونزی یک
گروه D: عراق ۳ - ویتنام ۲

پنجشنبه ۵ بهمن ۱۴۰۲
گروه E: کره جنوبی ۳ - مالزی ۳
گروه E: اردن صفر - بحرین یک
گروه F: قرقیزستان یک - عمان یک
گروه F: عربستان صفر - تایلند صفر

یک‌هشتم نهایی

یکشنبه ۸ بهمن ۱۴۰۲
استرالیا ۴ - اندونزی صفر
تاجیکستان یک - امارات یک (ضربات پنالتی: ۵ بر ۳ به سود تاجیکستان)

دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲
عراق ۲ - اردن ۳
قطر ۲ - فلسطین یک

سه‌شنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۲
ازبکستان ۲ - تایلند یک
عربستان یک - کره‌جنوبی یک (ضربات پنالتی عربستان ۲ - کره جنوبی ۴)

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۴۰۲
بحرین یک - ژاپن ۳
ایران یک - سوریه یک (ضربات پنالتی ایران ۵ - سوریه ۳)

یک‌چهارم نهایی

جمعه ۱۳ بهمن ۱۴۰۲
تاجیکستان صفر - اردن یک
استرالیا یک - کره‌جنوبی ۲

شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲
ایران ۲ - ژاپن یک
قطر یک - ازبکستان یک (ضربات پنالتی: قطر ۳ - ازبکستان ۲)

نیمه‌نهایی

سه‌شنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۲
اردن - کره‌جنوبی، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه احمد بن علی

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۲
ایران - قطر، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه الثمامه

فینال ۲۱ بهمن ۱۴۰۲
برنده دیدارهای ۴۹ و ۵۰، ساعت ۱۸:۳۰ در ورزشگاه لوسیل

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از