حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی

۳ لژیونر در اردوی تیم ملی

۳ لژیونر در اردوی تیم ملی

لژیونرهای ایرانی شاغل در فوتبال اروپا برای حضور به‌موقع در اردوی تیم ملی شرایط متفاوتی دارند و تا این لحظه فقط حضور محرمی، عزت‌اللهی و محبی در روز اول این اردو در صورت دعوت به تیم قطعی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، اردوی تیم ملی فوتبال ایران برای شرکت در مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ از ۱۲ دی در تهران آغاز می‌شود. این مسابقات از تاریخ ۲۲ دی (۱۲ ژانویه) تا ۲۱ بهمن در کشور قطر آغاز خواهد شد.

بازیکنان لژیونر شاغل در فوتبال اروپا رکن مهم تیم امیر قلعه‌نویی در این مسابقات خواهند بود و با توجه به آغاز تعطیلات زمستانی و تعطیلی لیگ‌های اروپایی او این فرصت را در اختیاردارند که از ابتدای اردو بازیکنان لژیونر را در تمرینات داشته باشد. لیست تیم ملی فوتبال برای حضور در این مسابقات با پایان هفته پانزدهم لیگ برتر در تاریخ ۱۱ دی از سوی کادر فنی تیم ملی اعلام خواهد شد و بازیکنان دعوت‌شده به این اردو باید از دوازدهم در محل اردو حاضر باشند. مطابق آیین‌نامه فیفا تیم‌های باشگاهی موظف‌اند ۳ روز پیش از آغاز مسابقات ملی که در تقویم فیفا قرار دارند بازیکنان را در اختیار تیم‌های ملی قرار دهند.

به‌این‌ترتیب باشگاه‌ها می‌توانند درصورتی‌که در لیگ‌های داخلی خود با تعطیلی مواجه نشوند می‌توانند حداکثر تا تاریخ ۱۹ دی (۹ ژانویه) بازیکنان را در اختیار خود نگه‌دارند. با توجه به این شرایط به بررسی وضعیت بازیکنان لژیونر شاغل در اروپا خواهیم پرداخت و آخرین دیدارهای تیم‌هایی که لژیونرهای ایرانی را در اختیاردارند تا پیش از تاریخ ۱۹ دی را بررسی خواهیم کرد.

صادق محرمی که در تیم «دیناموزاگرب» کرواسی حضور دارد آخرین بازی خود را با این تیم برابر «هایدوک اسپلیت» برگزار کرد و این لیگ قرار است به مدت ۵ هفته تا تاریخ ۳ بهمن تعطیل خواهد بود.

احسان حاج صفی و میلاد محمدی در لیگ یونان و تیم «آاک» آتن حضور دارند. لیگ یونان در ژانویه با تعطیلی مواجه نخواهد شد و تیم‌ها به‌طور منظم بازی خواهند کرد. این تیم در روزهای ۱۳ و ۱۷ دی برابر «ولوس» و «المپیاکوس» به میدان خواهد رفت.

علی کریمی و سیدمجید حسینی هم در تیم «کایسری اسپور» ترکیه حضور دارند. این تیم در تاریخ ۱۷ دی با سیواس اسپور بازی خواهد داشت.

لیگ دانمارک در حال حاضر در تعطیلات به سر می‌برد و به‌این‌ترتیب سعید عزت‌اللهی بازیکن تیم «وایله» از ابتدای اردوی تیم ملی در اختیار کادر فنی قرار می‌گیرد.

لیگ فوتبال روسیه هم تعطیلات خود را آغاز کرده است و محمد محبی بازیکن تیم «روستوف» در اختیار تیم ملی خواهد بود.

لیگ فوتبال هلند هم تعطیلات خود را آغاز کرده است و تیم «فاینورد» دیدار بعدی خود را در تاریخ ۲۴ دی برابر «نا یمخن» برگزار خواهد کرد. به‌این‌ترتیب علیرضا جهانبخش هم از ابتدای اردوی تیم ملی می‌تواند این اردو را همراهی کند.‌

لیگ پرتغال قرار نیست در ژانویه تعطیل شود و تیم پورتو در روزهای ۸ دی، ۱۵ دی و ۱۹ دی بازی دارد و باید دید تیم پورتو از چه زمانی اجازه حضور مهدی طارمی در اردوی تیم ملی را خواهد داد.

سامان قدوس هم که در تیم «برنتفورد» انگلیس حضور دارد ممکن است نتواند خودش را از ابتدا به اردوی تیم ملی برساند. این تیم در روزهای ۷، ۱۰ و ۱۵ دی در لیگ برتر و جام حذفی باید حضورداشته باشد و به همین دلیل وضعیت حضور سامان قدوس در اردوی تیم ملی نامعلوم است.

سری آ ایتالیا هم شرایطی مانند لیگ برتر انگلیس دارد. تیم فوتبال «آ اس رم» در روزهای ۱۰، ۱۳ و ۱۷ دی در سری آ و «کوپا ایتالیا» بازی دارد و به همین دلیل باید دید سردار چه زمانی می‌تواند خودش را به اردوی تیم ملی برساند.

تیم فوتبال اومونیا هم در روزهای ۱۲ و ۱۷ دی در لیگ قبرس باید به میدان برود و به همین دلیل کریم انصاری‌فرد هم ممکن است نتواند از ابتدا در اردوی تیم ملی حاضر شود.

امید ابراهیمی در تیم الشمال قطر، محمدامین حزباوی در السد قطر و احمد نورالهی در الوحده امارات حضور دارند و لیگ‌های داخلی این کشورها وارد تعطیلات شده‌اند و بازیکنان شاغل در لیگ‌های آسیایی مشکلی بابت حضور به‌موقع در اردوی تیم ملی نخواهند داشت.

به‌این‌ترتیب صادق محرمی، سعید عزت‌اللهی، محمد محبی سه بازیکن شاغل در لیگ‌های اروپایی هستند که می‌توانند از آغاز اردوی تیم ملی به اردو اضافه شوند و حضور به‌موقع دیگر بازیکنان در اردوی تیم ملی منوط به رضایت باشگاه‌هایشان خواهد بود.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از