حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1403/03/01 شمسی | 2024/05/21 میلادی
رئیس فدراسیون ناشنوایان خبر داد:

آخرین وضعیت ایران برای میزبانی بازی‌های آسیایی ناشنوایان

آخرین وضعیت ایران برای میزبانی بازی‌های آسیایی ناشنوایان

رئیس فدراسیون ناشنوایان ضمن اشاره به مزیت‌های تهران برای میزبانی از دهمین دوره بازی‌های آسیایی از میزان آمادگی تیم‌های ملی کشورمان برای شرکت در این مسابقات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، با موافقت کنفدراسیون آسیا، ایران به طور رسمی قرار است میزبان دهمین دوره بازی‌های آسیایی ناشنوایان در تهران باشد. این بازی‌ها پیشتر قرار بود در ۲۰ رشته ورزشی و در جزیره کیش برگزار شود اما در نهایت تهران به عنوان شهر میزبان قرار است در نیمه دوم سال پذیرای کشورهای شرکت‌کننده در این رویداد بین‌المللی باشد. دهمین دوره این رقابت‌ها، نخستین میزبانی ایران در بازی‌های آسیایی ناشنوایان به شمار می‌رود.

 

ایران میزبان ۲۰ کشور در بازی‌های آسیایی

مصطفی نکو لعل آزاد رئیس فدراسیون ناشنوایان در این خصوص اظهار داشت: از اواخر مهر تا ۱۰ آبان میزبان کشورهایی خواهیم بود که برای حضور در این بازی‌ها اعلام آمادگی کردند. بر اساس آنچه در ستاد عالی بازی‌ها به تصویب رسیده است این بازی‌ها در ۱۶ رشته ورزشی برگزار خواهد شد که تاکنون ۲۰ کشور برای شرکت در این بازی‌ها به ما اعلام آمادگی کردند. درخواست ۱۱ کشور به‌صورت مکتوب به دست ما رسیده است و مابقی کشورها نیز فعلاً به‌صورت شفاهی اعلام آمادگی کردند. در حال رایزنی هستیم تا بتوانیم میزبان تیم‌های بیشتری باشیم تا مسابقات به بهترین شکل و باکیفیت بالایی برگزار شود.

 

انتخابات فدراسیون و زمانی که از دست رفت

وی افزود: با توجه به اینکه قرار بود انتخابات فدراسیون برگزار شود کمی در انجام کارها عقب ماندیم ولی با حمایت وزارت ورزش و سایر دستگاه‌هایی که برای میزبانی بهتر ایران اعلام آمادگی کردند به نظر می‌رسد پرونده ثبت‌نام از کشورهای حاضر در این بازی‌ها اواخر اردیبهشت بسته شود. درست است که به خاطر انتخابات زمان را از دست دادیم اما فدراسیون ناشنوایان ایران از نظر فنی هیچ مشکلی برای برگزاری ندارد و فقط منتظر تعداد تیم‌های شرکت‌کننده هستیم.

رئیس فدراسیون ناشنوایان در مورد دلیل میزبانی این بازی‌ها در تهران گفت: خیلی از استان‌ها اعلام آمادگی کردند که در برخی رشته‌ها می‌توانند میزبان باشند اما ازآنجایی‌که اکثر کشورها با چند تیم ورزشی به ایران می‌آیند برای اینکه همه آن‌ها در یکجا مستقر باشند تصمیم بر این شد که فقط تهران شهر میزبان این بازی‌ها باشد. سعی می‌کنیم در این میزبانی سربلند باشیم.

 

ایران با دو تیم در برخی رشته‌ها

نکو لعل آزاد پاسخ به این پرسش که ایران در چند رشته قرار است در این بازی‌ها شرکت کند؟ عنوان کرد: همان‌طور که گفتم این بازی‌ها در ۱۶ رشته ورزشی برگزار خواهد شد که ایران در همه ۱۶ رشته نماینده دارد. علاوه بر این ما این آمادگی را داریم که حتی در برخی رشته‌ها با دو تیم شرکت کنیم که هنوز منتظر تائید هستیم. خوشبختانه تیم‌های ما در حال تمرین هستند و از همین حالا آمادگی مطلوبی برای رقابت با رقبا دارند. اکثر رشته‌های ورزشی ما در مسابقات مختلف بین‌المللی همواره روی سکو قرار داشتند که بدون شک در تلاش‌اند بتوانند در دهمین دوره بازی‌های آسیایی نیز مقامی در شان خودشان کسب کنند.

 

شهرداری برگزارکننده افتتاحیه و اختتامیه شد

وی در پایان درباره میزان بودجه اختصاص داده‌شده برای برگزاری این دهمین دوره بازی‌های آسیایی ناشنوایان گفت: برای میزبانی ایران یک بودجه از طریق وزارت ورزش و جوانان اختصاص داده‌شده است و یک بودجه هم از استانداری در نظر گرفته است. البته برخی ارگان‌ها و دستگاه نیز در کنار ما هستند تا بتوانیم با تمام قدرت این مسابقات را برگزار کنیم. شهرداری تهران هم قرار است برگزارکننده افتتاحیه و اختتامیه بازی‌ها را به عهده داشته باشد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از