حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «میرزاحسین درویشی»؛

اگر شهید شدم در مصیبتم صبر کنید

اگر شهید شدم در مصیبتم صبر کنید

شهید «میرزاحسین درویشی» در وصیت‌نامه خود نوشته است: شهادت افتخار است و اگر من شهید شدم در مصیبتم صبر کنید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید والامقام «میرزاحسین درویشی» سوم ارديبهشت ۱۳۳۹، در روستای چشمه درگاه از توابع شهرستان ازنا به دنيا آمد. پدرش علی‌اكبر، كشاورز بود و مادرش سارا نام داشت. تا پايان دوره ابتدايی درس خواند و بنا بود. سال ۱۳۶۰ ازدواج كرد و صاحب يک پسر شد. به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت. هجدهم آبان ۱۳۶۱، در اهواز به شهادت رسيد. مزار او در زادگاهش واقع است. 

 

وصیت‌نامه شهید:

بسم رب الشهدا و الصدیقین

یا ایتها النفس المطمئن الرجعی الی ربک راضیه مرضیه

با درود به رهبر کبیر انقلاب این حسین زمان این ناجی مستضعفان و این نجات دهنده مظلومان از چنگال ابرقدرت‌های شرق و غرب این کسی که قلب تپیده تمام محرومان است سخنم را آغاز می‌نمایم.

هم‌اکنون که در جبهه‌های حق علیه کفر جهانی مشغول جنگ هستم اول به پدر بزرگوارم این پدری که یک عمر زحمت کشیده و رنج دیده تا من و دیگران را پرورش داده برای اسلام از آن پدر مهربان می‌خواهم که اگر بنده ناچیز شهید شدم در مصیبتم صبر کند همچنانکه حضرت اباعبدالله در مقابل جوانش و عزیزانش که از طلوع آفتاب تا بعدازظهر همه را در راه خدا فدا کرد، صبر کرد و خود حضرت هم برای اسلام شهید شد.

به مادر رنج کشیده خودم که شیر در دهان من و دیگر پسرانش گذاشت و ما را روی سینه خود با گرفتاری‌های زیاد پرورش داد و بزرگ کرده عرض می‌کنم مادر جان تو را به صبر وصیت می‌کنم مثل حضرت زینب کبری و مثل مادری مانند ام لیلا و مادر قاسم که اگر من را سعادت یاری کرد و شهید شدم گریه نکن و زاری نکن و به سر و سینه نزن. این شهادت افتخار است برای هر کسی که به این مطلب برسد و یقینی است که فردای قیامت هم از شفاعت‌کنندگان می‌باشد.

این دنیا فانی است چه بهتر که آدم در راه اسلام شهید شود که افتخار باشد برای آن پدر و مادری که اینگونه پسرها را با گرسنگی‌ها و بی‌چارگی پرورش دادند و آنها در راه اسلام شهید شدند و اسلام از دعا خیر فراموش نفرمائید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از