حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی

برگزاری مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در مالزی

برگزاری مراسم شهادت حضرت زهرا(س) در مالزی

مراسم شهادت حضرت زهرا(س) با حضور جمع کثیری از ایرانیان و شیعیان مقیم مالزی در کوالالامپور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، مراسم سوگواری شهادت حضرت زهرا سلام‌الله علیها با حضور ولی‌الله محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی، حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی کشورمان در مالزی و شیعیان و مشتاقان اهل‌بیت علیهم‌السلام در کوالالامپور برگزار شد.

 در نخستین شب این مراسم حبیب رضا ارزانی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مالزی با اشاره به شخصیت والای حضرت صدیقه کبری سلام‌الله علیها، گفت: اگرچه شخصیت و جایگاه حضرت زهرا(س) یک جایگاه آسمانی و معنوی است اما ایشان یک الگوی کامل و ارزشمند برای همه افراد به‌ویژه زنان در جامعه اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه حضرت زهرا(س) در مقابل ظلم زمان خود قیام کرد تصریح کرد: اگر امروز بخواهیم به این بانوی بزرگ تمسک کنیم و سیره ایشان را ادامه دهیم، باید در مقابل جنایات رژیم صهیونیستی در حق مردم مظلوم غزه قیام کنیم.

رایزن فرهنگی ایران در مالزی با اشاره به‌ضرورت دفاع از مردم غزه افزود: آنچه که امروز در غزه مشاهده می‌کنیم به فرموده رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) نبرد جبهه حق و باطل است، لذا باید همه مسلمانان جهان در برابر این ظلم ایستادگی کنند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از جلوه زندگانی نورانی حضرت فاطمه(س) دفاع از حریم ولایت و ظلم‌ستیزی بود، ایشان این رسالت الهی را با شجاعت کامل در عصر خود ایفا کردند و الگوی برای تمام اعصار شدند.

ارزانی با اشاره به اینکه مهم‌ترین محور مبارزه حضرت زهرا(س) مقابله با تحریف دین اسلام بود، گفت: انقلاب اسلامی نیز یکی از ثمرات قیام فاطمی بود.

این مراسم پس از اقامه نماز مغرب و عشاء و با قرائت زیارت حضرت زهرا سلام‌الله علیها و مداحی آغاز شد و شرکت‌کنندگان در عزای دخت نبی مکرم اسلام(ص) اشک ماتم ریختند.

مراسم سوگواری و عزاداری شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) طی دو شب (۲۴ و ۲۵ آذر) در کوالالامپور برگزار شد.

گفتنی است، این مراسم نخستین مراسم رسمی ولی‌الله محمدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در مالزی پس از انتصاب است.

انتهای خبر/

منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از