حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
استاندار لرستان مطرح کرد:

بهره‌برداری از ۶۹ میلیارد طرح اقتصادی در دلفان

بهره‌برداری از ۶۹ میلیارد طرح اقتصادی در دلفان

استاندار لرستان گفت: ۳ طرح تولیدی و اقتصادی به ارزش ۶۹ میلیارد تومان در دلفان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش سفیرافلاک، به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، فرهاد زیویار اظهارداشت: سه طرح تولیدی و اقتصادی شامل نمایندگی فروش، تعمیر و خدمات پس از فروش شرکت مدیران خودرو، توسعه کارخانه شن و ماسه و واحد تولیدی مصالح مبلمان شهری به ارزش ۶۹ میلیارد تومان در دلفان به بهره‌برداری رسیدند.

وی با اشاره به راه‌اندازی طرح تولیدی مصالح مبلمان شهری دلفان افزود: این کارگاه در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد تومان از سوی شهرداری نورآباد احداث شده است که ضمن بهره‌برداری از این طرح زمینه اشتغال ۳۰ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است.

استاندار لرستان به افتتاح فاز دوم کارخانه شن و ماسه شهرداری نورآباد اشاره کرد و گفت: این طرح فرصتی برای درآمد پایدار شهرداری نورآباد است که با سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد تومان و اشتغال ۱۱ نفر به بهره‌برداری رسید.

وی بیان کرد: با افتتاح این دو طرح شهرداری نورآباد هم در تامین مصالح مورد نیاز خود و هم در تامین هزینه‌های مترتب بر شهرداری از جمله پرداخت حقوق و ساخت و سازهای عمرانی شهرداری در وضعیت مناسبی قرار خواهد گرفت.

زیویار به افتتاح نمایندگی فروش، خدمات پس از فروش و تعمیر مدیران خودرو اشاره و عنوان کرد: این طرح در زمینی به مساحت سه هزار و ۵۰۰ متربع و زیربنای ۲ هزار و ۶۰۰ مترمربع افتتاح شد.

وی با بیان اینکه برای اجرای این طرح ۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه و برای ۴۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد شده است تصریح کرد: این طرح یک فعالیت خلاقانه است که برای ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی در استان شکل گرفته است.

استاندار لرستان به بازدید از سوله‌های هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در منطقه تعیین شده در نورآباد به منظور راه‌اندازی کارخانه نساجی تهیه اقلام مورد نیاز جمعیت هلال احمر اشاره کرد و اظهارداشت: با راه‌اندازی فاز نخست این کارخانه بین ۲۰ تا ۱۰۰ نفر اشتغال ایجاد می‌شود و با تکمیل فاز دوم شرایط اشتغال برای ۶۰۰ نفر در شهرستان نورآباد ایجاد خواهد شد.

وی همچنین به بازدید از کشتارگاه مرغ دلفان اشاره کرد و افزود: علی‌رغم تملک این کشتارگاه از سوی بانک اقدامات و پیگیری‌های حقوقی برای راه‌اندازی مجدد این طرح انجام شد و به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد.

زیویار نیاز شهرستان دلفان به این طرح را ضروری دانست گفت: شهرستان دلفان علاوه بر تامین مرغ مورد نیاز خود، بخشی از تولیدات را به خارج از شهرستان صادر می‌کند همچنین این کشتارگاه در سه هزار و ۴۰۰ مترمربع سوله برای ۴۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش، همراهی و همدلی مسئولان برای به نتیجه رسیدن این طرح‌ها به این معناست که افق روشنی در پیش روی شهرستان دلفان قرار خواهد داشت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از