حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «مراد ابدالی»؛

تقوای خدا را در هر حالی فراموش نکنید

تقوای خدا را در هر حالی فراموش نکنید

شهید «مراد ابدالی» در وصیت‌نامه خود نوشته است: با تمام وجودم از همه می خواهم که تقوای خدا را در هر حال فراموش نکنند و این قدرت معنوی و خدادادی را حفظ کنید، باشد که خداوند با صابرین و متقین است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید مراد ابدالی دوم خرداد ۱۳۳۴، در روستای گاوکش از توابع شهرستان دلفان به دنیا آمد. پدرش بگمراد (فوت۱۳۶۱) کشاورز بود و مادرش فرصت نام داشت. تا اول راهنمایی درس خواند. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. دوازدهم مهر ۱۳۶۱، در کوشک بر اثر اصابت گلوله به پهلو، شهید شد. مزار او در روستای گاوکش علیا تابعه شهرستان زادگاهش واقع است.

 

این شهید والامقام در وصیت‌نامه خود نوشته است:

بسم الله الرحمن الرحیم

ای مردم! از اینکه خداوند به شما منت نهاده و فرزندان خود را جهت پشتیبانی از اسلام به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل فرستاده‌اید، شاد باشید. اگر نظر لطف خداوند شامل حال گردید و در راه اسلام شهید شدم، برای من گریه نکنید و صبور باشید و همچنان که فرزندان شما مرگ سرخ را انتخاب کرده‌اند، شما نیز برادران و پدران و مادران و خواهران شهدا صبر سرخ را برگزینید و کیست که نداند کار شما سخت و دشوارتر از کاری است که فرزندان شما با مرگ کردند و با تمام وجودم از همه می‌خواهم که تقوای خدا را در هر حال فراموش نکنند و این قدرت معنوی و خدادادی را حفظ کنید باشد که خداوند با صابران و متقین است.

هرگز مپندارید آن‌هایی که در راه خدا شهید شدند کشته شدند؛ بلکه آن‌ها زنده‌ هستند و نزد پروردگارشان روزی دریافت می‌کنند.

 

همه از خدائیم و به سوی او بازمی‌گردیم

خدایا از سر گناهانی که مرتکب شده‌ام و از سر خطایی که انجام داده‌ام، درگذر. خدایا بدین‌گونه تو را به یاد می‌آورم به تو نزدیکی می‌جویم. وجودت را به پیشگاهت شفیع می‌آورم. خدایا به لطف خودت مرا به جوار قربت نزدیک ساز.

خدایا توفیق عطا کن که شکر تو را به جا بیاورم. خدایا من را به یاد ذکر خویش انداز. خدایا با آن حالت که یک نفر فروتن به خاک افتاده، از تو درخواست می‌کنم که از من درگذری و مرا مشمول رحمت خود کنی. خدایا روش سوال من چون درخواست کسی است که فقر کارد را به استخوانش رسانده باشد و مسئله‌ سوال من آن کس که در سختی‌ها طاقت‌فرساست. خدایا مهرت غالب و قدرتت جاری است.

با این وضع فرار از حوزه فرمان‌روائیت میسر نخواهد بود. بنابراین جز او کسی را ندارم که گناهان مرا ببخشد. کارهای ناسوده‌ام را پوشیده دار و اندکی از عمل زشت مرا به زیبا مبدل کن. خدایا گناهانی که پرده عصمت را می‌درد و شکرین عقوبت و عذاب را بر آدمی فرو می‌ریزد؛ نعمت‌ها را دگرگون می‌سازد و دعا را محبوس می‌دارد و بدی را نازل می‌کند و امید را قطع می‌کند، بر ما ببخشائید.

مادر مرا حلال کن چون قصد دارم در حمله شرکت نمایم اگر چه ۶ ماه هم طول بکشد. نگران نباشی مادرم خوشحال باش که فرزندت در این زمان به رهبری امام بزرگوار این نایب بر حق حجت ابن حسن العسکری در جبهه علیه کفار می‌جنگد و دعا کن که خبر شهادت مرا بشنوی تا در دنیا و آخرت سرافراز بمانی.

والسلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از