حالت تاریک
  • سه‌شنبه, 1403/03/01 شمسی | 2024/05/21 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «رحمان صالحی»؛

تنها راه نجات اسلام است

تنها راه نجات اسلام است

شهید گرانقدر «رحمان صالحی» در وصیت‌نامه خود نوشته است: بدانید تنها اسلام، راه نجات ماست. همیشه به یاد خدا باشیم و فرامین الهی را عمل کنیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید رحمان صالحی در چهارم تیر ماه ۱۳۴۹ در روستای گیران از توابع شهرستان الشتر به دنیا آمد. تا پایان دوره راهنمایی درس خواند. در لباس سبز پاسداری مشغول به خدمت بود که در ۳۰ مرداد ماه ۱۳۷۰ در جاده بوکان در درگیری با گروه‌های ضدانقلاب، بر اثر اصابت گلوله به سر به شهادت رسید و در گلزار شهدای شهرستان الشتر به خاک سپرده شد.

 

وصیت‌نامه شهید:

جوانانی که در پشت جبهه‌ها نظاره‌گر شدید، وقت ماندن نیست که امام حسین(ع) با ۷۲ تن در مقابل یزیدیان مبارزه و به شهادت رسید. اما بعد از مدتی پیرمردان و حتی جوانان افسوس می‌خوردند که آنجا نبودند که به کمک ابی‌عبدالله(ع) بشتابند.

ولی باید همان شعارها را جامه عمل پوشاند و واقعه آن روز عاشورای حسینی که اکنون در جبهه‌های کشورمان طنین‌انداز شده و هر روز جوانانی عاشق، عارفانی صالح، مجاهدانی نستوه را از کشورمان به شهادت رسانده و حتی به کوچک و بزرگ ما رحم نکرده و شهرهای کشورمان را مورد تهاجم تانک‌های اهدایی از شرق و غرب قرار می‌دهند.

بنابراین باید با همت و پشتکار شما امت داغدیده و شهید پرور و شهید داده، خوی تجاوزگری را از ملحدان پست و پلید گرفته و به حول و قوه الهی تقاص خون شهیدان را از آن‌ها بگیریم و مادران شاهد را از نبرد بی‌امان خود راضی و خشنود کنیم.

وصیتم به پدر و مادر و خواهران و برادران و اهل فامیل و دوستان عزیزم: بدانید تنها اسلام، راه نجات ماست. همیشه به یاد خدا باشیم و فرامین الهی را عمل کنیم. پشتیبان و از ته قلب مقلد صدر صد امام باشیم. اهمیت زیاد به نماز و روزه، دعاها و مجالس یادبود اباعبدالله(ع) و شهدا بدهید که تنها راه سعادت و توشه آخرت است.

امیدوارم که پدر عزیزم برادرانم را دلداری داده، در شهادت این حقیر که فرزندی درست برای شما نبودم و نتوانستم حق پدری را به جا بیاورم، مرا ببخشید و در شهادت من دلسرد و ناراحت نباشید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از