حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی

جدال سخت با ایرانِ قدرتمند

جدال سخت با ایرانِ قدرتمند

سوری‌ها معتقدند تیم ملی این کشور که با خوش‌شانسی از مرحله گروهی صعود کرده است، با اقبالی بد در یک‌هشتم نهایی مواجه شده و باید به مصاف تیم قدرتمند ایران برود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، صعود تاریخی سوریه به دور حذفی جام ملت‌های آسیا در هفتمین حضور این تیم در تاریخ این تورنمنت نگاه جهان ورزش در بین کشورهای عرب‌زبان را به خود جلب کرده است.

همین امر همه‌روزه باعث پرداختن رسانه‌ها به این موضوع شده است تا عملکرد سوریه را تحسین‌برانگیز دانسته اما تقابل با ایران را یکی از دشوارترین مسائل می‌دانند.

«العرب» در گزارش اخیر خود در خصوص عملکرد شاگردان هکتور کوپر در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا عنوان کرد: پس از دوره‌های متوالی ناکامی در تورنمنت بزرگ قاره آسیا بالاخره سوریه در دور حذفی این بازی‌ها حاضر شد. آن‌ها در سال‌های ۱۹۸۸ و ۱۹۹۶ مقابل چین به بن‌بست خوردند تا وداعی زودهنگام با جام داشته باشند.

مقاله العرب درباره تاریخ حضور سوریه این‌گونه ادامه دارد: تورنمنت ۲۰۱۱ به‌جرات یکی از دل‌خراش‌ترین مسابقات برای سوریه بود. آن‌ها پس از شکست دادن عربستان در بازی ابتدایی خود دچار ضعف شدند تا بازهم به یک‌هشتم نهایی نرسند.

در سال ۲۰۱۹ هم سوریه پس از باخت دردناک سه بر دو مقابل استرالیا در بازی پایانی، در انتهای گروه خود قرار گرفت.

در خصوص عملکرد سوریه در ۲۰۲۳ نیز عنوان شد: شاگردان هکتور کوپر با ازبکستان به‌تساوی رسیدند و در دو بازی دیگر خود هند را شکست دادند تا به‌عنوان یکی از چهار تیم برتر رتبه سوم انتخاب شوند.

العرب درباره تقابل آن‌ها با تیم ملی ایران در یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا یادآور شد: باید برای سوریه اندکی تأسف باید خورد چون با تیم ملی ایران یکی از بهترین تیم‌های فعلی جام باید بازی کند. شرایط ایران تاکنون در این دوره از جام ملت‌های آسیا فوق‌العاده بوده است و با کسب سه پیروزی از همین تعداد بازی، صدرنشین گروه C است چیزی جز قهرمانی برایشان رضایت‌بخش نیست.

العرب در گزارش‌های ورزشی خود از تیم ملی سوریه به بازی متفاوت آن‌ها مقابل هر حریفی نیز اشاره‌کرده که به مرموز بودن آن‌ها برای بازی با ایران می‌افزاید.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و سوریه در مرحله یک‌هشتم نهایی هجدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ساعت ۱۹: ۳۰ دقیقه روز چهارشنبه ۱۱ بهمن در ورزشگاه عبدالله بن خلیفه شهر دوحه قطر برگزار خواهد شد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از