حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی

دعوت‌نامه‌ای که خبر از تغییرات در ژیمناستیک می‌دهد

دعوت‌نامه‌ای که خبر از تغییرات در ژیمناستیک می‌دهد

حضور رئیس پیشین فدراسیون ژیمناستیک در مجمع کمیته ملی المپیک و برخی موضع‌گیری‌ها، امیدواری‌هایی برای حل مشکلات چند ماه اخیر ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، مجمع عمومی کمیته ملی المپیک هفته گذشته با یک موضوع قابل‌توجه برگزار شد، پیش از برگزاری مجمع، دعوت‌نامه برای تمامی رؤسای فدراسیون‌های ورزشی ارسال‌شده بود که حقدادی رئیس فدراسیون ژیمناستیک هم در این لیست حضور داشت، اما روز قبل از مجمع با دعوت از اینچه درگاهی همه معاملات به هم ریخت و رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک به‌عنوان نماینده این رشته در مجمع عمومی کمیته ملی المپیک حاضر شد.

 

معضل ژیمناستیک حل می‌شود؟

انتخابات فدراسیون ژیمناستیک اسفند ۱۴۰۱ برگزار شد و عابد حقدادی به‌عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد. البته انتخابات فدراسیون ژیمناستیک به‌جای اینکه مایه آرامش برای این فدراسیون شود بیشتر ایجاد حاشیه کرد. به‌طوری‌که الآن بعد از گذشت ۱۰ ماه هنوز فدراسیون جهانی ژیمناستیک، ریاست عابد حقدادی را قبول ندارد و اینچه درگاهی را به‌عنوان رئیس فدراسیون می‌شناسد.

مشکلات این فدراسیون به‌قدری زیاد است که ورزشکاران این رشته برای اعزام به مسابقات مختلف با مشکل روبه‌رو بودند و اگر رئیس سابق فدراسیون ژیمناستیک کارهای ثبت‌نام آن‌ها را انجام نمی‌داد، از حضور در مسابقات بازمی‌ماندند. در رقابت‌های یونیورسیاد هم به دلیل اتمام لایسنس ورزشکاران، باوجود اینکه آن‌ها اعزام‌شده بودند اما نتوانستند در مسابقات شرکت کنند و رئیس فدراسیون هم نتوانست کاری از پیش ببرد.

برای ثبت‌نام اولیه مسابقات گزینشی المپیک هم اگر اینچه درگاهی کارهای ثبت‌نام ورزشکاران را انجام نمی‌داد آن‌ها احتمالاً به‌راحتی فرصت کسب سهمیه المپیک را از دست می‌دادند.

 

کمیته ملی المپیک به دنبال حل مشکلات ژیمناستیک

به نظر می‌رسد دعوت از اینچه درگاهی به مجمع کمیته ملی المپیک پایان جنگ در فدراسیون ژیمناستیک است و مسئولان ورزش به این نتیجه رسیدند که تغییراتی در این فدراسیون ایجاد کنند تا بیش از این ژیمناستیک در معرض خطر قرار نگیرد.

مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در مورد دعوت اینچه درگاهی به مجمع کمیته ملی المپیک گفت: «تصمیمی که رئیس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش و جوانان گرفتند به مصلحت ورزش کشور است. چیزی که به مصلحت ورزش کشور و ورزشکاران است حتماً تصمیم درستی است. شاید من به‌شخصه یا شخص دیگری از آن ناراحت باشیم اما مصالح کشور مهم‌تر است. تصمیم جمعی بود و برای اینکه این فدراسیون تعلیق نشود این کار، کار سنگینی بود که کاش دو سال پیش اتفاق می‌افتاد. در غیر این صورت هر عزیزی که امروز آنجا کار می‌کند برای ما عزیز بوده اما آنچه ملاک ماست تأییدیه‌های فدراسیون‌های جهانی برای اعزام‌ها، رویدادها، المپیک و لایسنس‌هاست. به همین دلیل بیشتر اظهارنظر نمی‌کنم.»

پیش‌ازاین هم مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک از تجدید انتخابات فدراسیون ژیمناستیک خبر داده بود و تأکید کرده بود که انتخابات فدراسیون ژیمناستیک باید تجدید شود و بیشتر از این هم نباید ملاحظه کنیم، در غیر این صورت اتفاق ناگواری رخ می‌دهد که حسرت آن را می‌خوریم.

به نظر می‌رسد با توجه به ابطال انتخابات فدراسیون ژیمناستیک از سوی دیوان عدالت اداری و از همه مهم‌تر دعوت اینچه درگاهی به مجمع کمیته ملی المپیک، مسئولان ورزش به دنبال راهی هستند تا شرایط را در این فدراسیون بهبود ببخشند و آن‌طور که شنیده می‌شود، خسروی وفا و کیومرث هاشمی مکاتباتی باهم داشتند و قرار است این فدراسیون به‌زودی به ساحل آرامش برسد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از