حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «ناصر حسین عربستانی»؛

راه خدا بهترین و برترین راه ماست

راه خدا بهترین و برترین راه ماست

شهید «ناصر حسین عربستانی» در وصیتنامه خود نوشته است: برادرم راه خدا بهترین و بزرگ‌ترین و برترین راه ماست. پوینده و کوشنده در این راه باش و در زندگی خود هدف داشته باش که انسان بی هدف مانند کشتی بی ناخداست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، شهید ناصر حسین عربستانی بیست و پنجم دی ماه ۱۳۳۹ در الیگودرز متولد شد و در تاریخ هشتم آذرماه ۱۳۶۰ در منطقه عملیاتی بستان به فیض شهادت نائل گردید.

 

وصیت‌نامه شهید:

به نام خدا، یاری‌دهنده مظلومان و درهم کوبنده ستمگران از داخل سنگر تاریک و کوچک به امامت امت سلام می‌کنم. این چند خط وصیت را زمانی می‌نویسم که من هنوز به آرزوی خودم دست نیافته‌ام.

امیدوارم که پیروز شوم. امیدوارم بتوانم با یک پیروزی کامل یا جزئی برای خدا و اسلام و قرآن، جان بی‌ارزشم را به الله، آفریننده خود تسلیم نمایم.

امیدوارم توانسته باشم برای شما ای پدر یک فرزند پاک و ایده‌آل باشم. از شما می‌خواهم که پس از شهادت من، عزادار و سوگوار نباشی. البته گریه کردن غیر ارادی می‌باشد. از شما می‌خواهم این اشک، اشک شادی و افتخار آفرین باشد؛ زیرا من پیروز شده‌ام و به آرزوی خود که همانا پیکار در راه خدا و شهید شدن در راه خدا می‌باشد رسیده‌ام.

امیدوارم برادران من و دوستان من بتوانند با پایداری جه و چه در خود جبهه از مرز و بوم این کشور اسلامی پاسدار اجانب تجاوزگری را نابود کنند. شما را به راه راست سفارش دوری از گناهان.

مادر جان! هر موقع به یاد من افتادی و خواستی گریه کنی و یا اینکه سر مزارم آمدی، آن لحظه به فکر کربلای حسین علی باش که در زمان با کافران و ستمگران برای پا برجا ماندن اسلام و آزادی مسلمانان از زیر سلطه یزید خیانتکار جنگیدند. مگر قاسم و سرباز ۶ ماهه امام حسین(ع) در عاشورا شهید نشدند و مگر حضرت عباس را دو دستش را از تن جدا نکردند. پس من که از آن بزرگواران بیشتر نیستم بلکه بنده گناهکارم.

پدرم درود بر تو که چون ابراهیم، فرزند خویش را به فرمان خدای بزرگ به قربانگاه فرستادی. پدرم بدان و آگاه باش که اسماعیلت هرگز از فرمان خدا سر باز نمی‌زند و مرگ در راه خدا را جز سعادت چیزی نمی‌داند و شهادت را جزء بهترین و بزرگ‌ترین نعمت‌ها می‌داند.

برادرم راه خدا بهترین و بزرگ‌ترین و برترین راه ماست. پوینده و کوشنده در این راه باش و در زندگی خود هدف داشته باش که انسان بی‌هدف مانند کشتی بی ناخداست که در دریا سرگردان است و سرانجام امواج دریا او را نابود می‌کند.

خواهرم تو زینب زمان باش و از آنچه هوس کردی بپرهیز و کوشنده در این راه باش و در راه خدا مبارزه کن.

آری دوست دارم که اگر رفتم، خدا و روح خدا خمینی را راضی نگه داشته باشم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از