حالت تاریک
  • جمعه, 1402/12/04 شمسی | 2024/02/23 میلادی

شرط قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا

شرط قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا

کارشناس فوتبال با بیان اینکه تیم ملی عملکرد فوق‌العاده‌ای برابر ژاپن داشت گفت: اگر ملی‌پوشان کشورمان می‌خواهند قهرمان آسیا شوند نباید در باد پیروزی برابر ژاپن بخوابند و مغرور شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، مجید نامجو مطلق در خصوص پیروزی دو بر یک ایران برابر ژاپن در مرحله یک چهارم نهایی هجدهمین دوره جام ملت‌های آسیا گفت: یکی از بهترین تیم‌های جام ملت‌های آسیا را حذف کردیم و توانستیم جزو ۴ تیم پایانی این جام شویم.

این بازیکن سابق تیم ملی ادامه داد: فوتبال ایران در چند سال اخیر چنین نمایشی را از خود ارائه نکرده بود. یک ترکیب ایده آل، بازی خوب، بدون اشتباه و عطش گلزنی همه باعث شد تا ملی پوشان ما بااینکه یک گل از حریف عقب بودند بتوانند به بازی برگشته و با دو گل، یکی از قدرتمندترین تیم‌های حال حاضر آسیا را شکست دهد.

وی افزود: ژاپن در بازی‌های دوستانه و مقدماتی تیم‌های بزرگی را با شکست مواجه کرد و به‌نوعی ترسناک شده بود اما ملی پوشان ما بدون ترس از نام ژاپن، بازی فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشتند و حالا امیدوار هستیم که بتوانیم با پیروزی در نیمه‌نهایی برابر قطر به فینال راه پیدا کنیم.

نامجومطلق گفت: شاید سخت‌ترین بازی ما در راه رسیدن به قهرمانی با کره جنوبی باشد که فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارد اما اعتقاددارم همان‌طور که ژاپن مقابل ما حرفی برای گفتن نداشت می‌توانیم در فینال، کره یا اردن را هم شکست دهیم.

کارشناس فوتبال در پاسخ به این پرسش که تیم ملی دو نیمه متفاوت را برگزار کرد گفت: معمولاً در نیمه اول دو تیم به ارزیابی یکدیگر می‌پردازند. همین مسئله باعث شد تا دروازه ما باز شود اما بازیکنان ما به بازی برگشتند و در نیمه دوم و با نکات فنی که کادر تیم ملی به آن‌ها گوشزد کرد نمایش قابل قبولی انجام دادند. اجرای فرامین کادر فنی و بازی بدون اشتباه باعث شد تا بتوانیم جزو ۴ تیم پایانی جام ملت‌های آسیا باشیم.

مجید نامجو مطلق در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توانیم به فینال راه پیداکرده و به قهرمانی دست پیدا کنیم گفت: ۴۷ سال است که در حسرت قهرمانی در جام ملت‌ها هستیم و اگر بتوانیم با همین روند دو دیدار آینده را با برد به پایان برسانیم این رؤیا تبدیل به واقعیت خواهد شد. تیم ملی کشورمان این پتانسیل را دارد که جام را بالای سر ببرد به‌شرط آنکه در باد این برد نخوابد. خود را از پیش برنده نداند و در دو دیدار آینده با تمام توان مقابل حریفان ظاهر شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید از چند بازیکن تشکر کنیم. البته همه فوق‌العاده بودند اما جا دارد از امید ابراهیمی که مسن‌ترین بازیکن تیم ملی بود قدردانی کنیم. او با این سن بالا فوق‌العاده بود. خستگی‌ناپذیر، جنگنده و در همه جای زمین حضور مثبت داشت. البته نباید از بازی سامان قدوس، سعید عزت‌اللهی و جهانبخش هم به‌سادگی بگذریم و درمجموع همه خوب بودند، خوش درخشیدند تا تیم ملی بتواند غول فوتبال آسیا را شکست دهد.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از