حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام:

طوفان الاقصی از چهره غرب پرده برداشت

طوفان الاقصی از چهره غرب پرده برداشت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: یکی از واقعیت‌های طوفان الاقصی این است که پرده از بزک‌های غرب برداشته شده و نیاز به مواجهه فعالانه با این رویداد را داریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در برنامه تلویزیونی «ثریا»، اظهارداشت: ما وظیفه‌داریم در بزنگاه‌ها و شرایط خاص تاریخی بتوانیم مختصات موضوعات و حوادث را به‌خوبی درک کنیم.

وی افزود: ملت‌ها و دولت‌های منطقه ما بعضاً در بزنگاه‌ها نتوانستند شرایط زمان خود را درک کنند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: تصور بنده از حادثه طوفان الاقصی این است که اگر آن را خوب بفهمیم و اشاعه دهیم، می‌توانیم تأثیرگذار باشیم.

جلیلی عنوان کرد: به نظر بنده در فضای مجازی و فضاهای واقعی و دانشگاه‌ها و مدارس می‌توان حضور یافت و اوضاع منطقه را به‌خوبی شرح داد و تأثیرگذار بود.

وی گفت: ما در مقطعی هستیم که نظمی در دنیا معرفی‌شده، الآن به‌هم‌خورده و ما در یک نقطه عطف قرارگرفته‌ایم و باید بدانیم که چگونه می‌شود ایفای نقش کرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: غربی‌ها در توصیف قضیه می‌گویند این‌ها یک گروهی بیشتر نیستند که طوفان الاقصی را به‌وجود آورده‌اند، خب اگر یک گروه کوچکی این کار را کرده، چرا همه قدرت‌های دنیا این‌چنین بسیج شده‌اند؟!

جلیلی تصریح کرد: ما باید ریشه‌های بحث را بدانیم و بدانیم چه روندی طی شده که امروز در غزه این اتفاقات می‌افتد و تمام جهان این‌گونه متأثر می‌شوند.

وی یادآورشد: یکی از اهمیت‌هایی که این رویداد دارد این است که هویت واقعی آن‌هایی که ادعاهایی در موضوعات مختلف داشتند، هویتشان روشن‌شده است و این واقعیت خیلی مهم است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مردم ما و مردم منطقه در همین یک سال گذشته چند پرده از یک نمایش را دیدند که این نمایش یک بازیگرانی داشته و این‌ها نقش‌هایی را ایجاد کردند و امثال بایدن و مکرون آمدند وسط میدان و با اشک تمساح که مثلاً ما خیلی ناراحت هستیم، شعارهای خوبی مثل زن، زندگی، آزادی را مطرح می‌کردند.

جلیلی افزود: پرده دوم نمایش این است که همین بازیگران اغتشاشات سال گذشته آمدند به صحنه فلسطین و همین بازیگران با یک نقش متفاوت ایفای نقش کردند.

وی خاطرنشان کرد: با موشک به بیمارستان حمله می‌شود و صدها زن و کودک از بین می‌روند و بلافاصله این‌ها با سران رژیم صهیونیستی دیدار می‌کنند، خب این ماهیت نمایش غربی و چهره بزک شده آن‌ها است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: این‌ها برای فوت یک نفر ابراز ناراحتی می‌کردند، چطور می‌شود که برای کشتن بیش از هزار نفر هیچ واکنشی نشان نداده و حتی همراهی هم می‌کنند!

جلیلی تصریح کرد: در این ایام به ۳۵ بیمارستان و ۵۵۰ مدرسه حمله نظامی می‌شود، آیا یک محکومیت خشک‌وخالی یا یک بیانیه از سران کشورهای غربی دیده‌اید؟

وی افزود: یکی از واقعیت‌های طوفان الاقصی این است که پرده از بزک‌های غرب برداشته‌شده و نیاز به برخورد و مواجهه فعالانه با این رویداد راداریم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مغول‌ها در زمان خود ادعای آزادی و دموکراسی نداشتند، اما الآن اگر صدها نفر به خاک و خون کشیده می‌شوند، تفاوتش این است که کسانی که چنین کاری می‌کنند، خودشان و حامیانشان مدعی حقوق بشر و آزادی هستند.

جلیلی اظهارداشت: ترور دانشمند و عالمان در همه‌جا، جزو ماهیت کشورهای حامی رژیم صهیونیستی شده، باید پرسید شما واقعاً این دانشمندان را چگونه و با چه ادعایی ترور می‌کنید و بعد مدعی آزادی و ارزش‌های غربی هستید؛ باید از این‌ها پرسید واقعاً مصداق همین آزادی و دموکراسی چیست؟ غربی‌ها در این موضوع، رژیم صهیونیستی را معرفی می‌کنند می‌گویند نمونه خوب دموکراسی است؛ اتفاقاً سران کشورهای غربی به چنین حرفی افتخار می‌کنند.

وی عنوان کرد: استکبار این‌چنین است که هیچ منطق واقعی و منطقی برای جنایت‌های خود ندارد و هر کار که می‌خواهد انجام می‌دهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: حالا کسانی که می‌خواستند استضعاف را در ملت ایران نهادینه کنند، با شروع حرکت انقلاب اسلامی شکست خوردند.

جلیلی خاطرنشان کرد: حرکت بزرگ امام (ره) این بود که در برابر استکبار و استضعافی که آن‌ها در سال‌های قبل از انقلاب می‌خواستند اشاعه دهند، ایستاد و مقابله کرد و مردم هم این دعوت امام را اجابت کردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: همه دنیا می‌گفتند شاه باید بماند و پشت او ایستادند، اما ملت می‌گفتند باید برود و همه دیدند که رفت و یا همه دنیا دیدند که خیلی از کشورها با انواع سلاح‌ها از صدام حمایت کردند، اما نتیجه چه شد؟!

جلیلی افزود: انقلاب اسلامی و تفکر مقاومت نشان داد که می‌توان در مقابل استکبار ایستاد و یکی از موفقیت‌های انقلاب این بود که به‌خوبی در مقابل همه قدرت‌ها و گفتمان‌های غربی ایستاد.

وی یادآورشد: آن‌ها می‌گفتند راهبرد فشار حداکثری را در مقابل ایران اعمال می‌کنیم، بعد از مدتی دیدیم خودِ مقامات رسمی گفتند راهبرد فشار حداکثری شکست فاحشی خورد و آن‌هم یعنی اینکه قدرتی شکل‌گرفته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: قدرتی که ایمان دارد، قدرتی که سلطه‌پذیر نیست و به گفتمان و آرمان امام ایمان داشته و ایستادند و این تکثیرشده و به ملت‌های منطقه منتقل‌شده است.

جلیلی خاطرنشان کرد: عملیات طوفان الاقصی امتداد یک سیر است و آمریکا اسم پادگان خود در رژیم صهیونیستی را «سنتکام» می‌گذارد و به دلیل اهمیت راهبردی غرب آسیا، مجبور است به هر طریقی از رژیم صهیونیستی حمایت کند و برای همین است که بایدن و وزیر خارجه آمریکا شبانه به رژیم صهیونیستی می‌روند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از