حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
سرمربی تیم ملی فوتسال:

فدراسیون هرچه زودتر برای حضور لژیونرها اقدام کند

فدراسیون هرچه زودتر برای حضور لژیونرها اقدام کند

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: از رئیس فدراسیون فوتبال خواستم هر چه زودتر برای حضور لژیونرها در بازی‌های آسیایی 2024 با باشگاه‌های آنان رایزنی کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، وحید شمسایی در مورد احتمال حضور لژیونرهای تیم ملی فوتسال کشورمان و آخرین وضعیت آن‌ها برای حضور در مسابقات ۲۰۲۴ اظهارداشت: تا این لحظه که با شما صحبت می‌کنم هیچ‌چیزی مشخص نیست و به دلیل اینکه برگزاری جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۴ خارج از فیفادی است ما مشکل حضور لژیونرها را در تیم ملی داریم. من با اصولی صحبت داشتم که با تاج ریاست فدراسیون فوتبال در رابطه با این موضوع صحبت کند و هر چه زودتر برای حضور لژیونرها در جام ملت‌های ۲۰۲۴ با باشگاه‌های آنان رایزنی کنند.

وی افزود: ما باید نهایتاً ۴۵ روز قبل از برگزاری مسابقات آسیایی یعنی در اسفندماه اسامی نهایی ۲۵ نفر خود را به AFC اعلام می‌کنیم و هیچ جای تغییر بعدازآن وجود ندارد. از همین امروز تمهیداتی می‌طلبد که فدراسیون فوتبال برای حضور لژیونرهایی مثل اولادقباد، طیبی، احمد عباسی و آقاپور با باشگاههای آنان تماس داشته باشد.

سرمربی تیم ملی فوتسال گفت: این چهار بازیکن از مهرهای اصلی تیم هستند البته دیگر بازیکنان تیم ملی هم در شرایط ایده‌آل قراردارند اما ما باید تمامی جوانب را در نظر بگیریم. مسابقات آسیایی ازبکستان هم انتخابی جام جهانی و هم قهرمانی آسیاست و کار هم سخت است. همه تیم‌ها با برنامه وارد این مسابقات می‌شوند و نمی‌توان هیچ تیمی را از قبل برنده دانست. از فدراسیون فوتبال و کمیته فوتسال درخواست دارم که برای حضور این بازیکنان تا دیر نشده اقدام کنند.

شمسایی همچنین درباره هم‌گروهی تیم ملی فوتسال در بازی‌های آسیایی گفت: من کاری به قرعه این مسابقات ندارم اما تیم ملی کشورمان با کویت، بحرین و افغانستان هم‌گروه است و دو تیم کویت و افغانستان از مربیان ایرانی برخوردار هستند و هر دو مربی از بهترین‌ها هستند. من ناراحتم که یکی در آخر حذف می‌شود. هدف اول ما صعود به جام جهانی و صعود به مرحله بعدی این رقابت‌هاست. البته قهرمانی در آسیا هم اهداف ما است و ما سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را در این رقابت‌ها داشته باشیم. همان‌طور که قبلاً گفتم کار سختی داریم اما ما ایرانیم و به دنبال قهرمانی در آسیا و صعود به جام جهانی هستیم.

شمسایی درباره اینکه آیا در تورنمنت ویتنام شرکت می‌کنید یا خیر؟ عنوان کرد: درخواستی از ویتنام برای حضور تیم ملی ایران در تورنمنتی دوستانه با حضور مراکش و نیوزلند به دستمان رسیده و حضور در این تورنمنت ۴۵ روز قبل از بازی‌های آسیایی است و حضور در این تورنمنت ازلحاظ فنی خیلی به تیم کمک می‌کند و ما اعلام آمادگی کردیم. فدراسیون هم در پاسخ مکاتبه‌ای داشته است در آخر نظر نهایی با کمیته فوتسال و فدراسیون فوتبال است.

 وی افزود: تیم‌های آسیایی در حال آماده شدن برای بازی‌های آسیایی و انتخاب جام جهانی هستند. برای مثال ویتنام در آرژانتین اردویی برگزار کرده است و ژاپن هم هفته گذشته با آرژانتین بازی کرد. ازبکستان اونانسیو لوپسِ سرمربی سابق اسپانیا را جذب کرده و بازی‌های تدارکاتی زیادی داشته است.

کاپیتان سابق تیم ملی ادامه داد: در گروه ایران، افغانستان و کویت هم شرایط خوبی قرار دارند. کویت سابقه حضور در جام جهانی و قرار گرفتن جز چهار تیم برتر آسیا را دارد. افغانستان هم بسیار غیرقابل‌پیش‌بینی است. همان‌طور که دربازی‌های مقدماتی آسیایی همگان را شگفت‌زده کردند تمام بازیکنان این تیم در ایران بازی می‌کنند و این تیم می‌‌تواند برای هر تیمی خطرناک باشد. بحرین هم از مربی برزیلی استفاده می‌کند و به این تیم احترام می‌گذاریم.

شمسایی همچنین در مورد دو بازی دوستانه با روسیه خاطرنشان کرد: چالش بسیار جذابی برای ما است. اول اینکه این بازی در لار و با حضور گسترده مردم مهمان‌نواز این شهر برگزار می‌شود. روسیه یکی از تیم‌های باقدرت و صاحب سبک در فوتسال دنیاست. خارج از هر نتیجه که به دست آید به دنبال بهترین عملکرد هستیم و ما ۱۸ نفر بازیکن نهایی را شب گذشته اعلام کردیم و طبق پروتکل که صحبت کردیم قرار شد در هر بازی از ۱۶ نفر استفاده کنیم که بتوانیم بازیکنان خود را محک جدی بزنیم.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از