حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
سخنگوی دولت:

لایحه حمایت از تولید پهپادهای غیرنظامی تصویب شد

لایحه حمایت از تولید پهپادهای غیرنظامی تصویب شد

سخنگوی دولت گفت: در راستای حمایت از نخبگان و فعالان تولید پهپادهای غیرنظامی امروز متن لایحه حمایتی در دولت تصویب شد و به مجلس ارسال می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت امروز چهارشنبه (۲۲ آذر) در حاشیه جلسه هیئت دولت، گفت: جلسه هیئت‌وزیران به ریاست رئیس‌جمهور با حضور اعضای هیئت‌وزیران برگزار شد و ارائه گزارش‌هایی که در دستور جلسه بود از سوی وزرای مختلف از حوزه‌های عملکردی دستگاه‌های مختلف بیان شد.

وی افزود: وزیر نفت، رئیس‌کل بانک مرکزی گزارش‌های مختلفی را در حوزه‌های رشد شاخص‌های مختلف اقتصادی و عملکردی ارائه کردند و هم به‌طور خاص ارائه گزارش حوزه روایت پیشرفت را از سوی رئیس مرکز روایت پیشرفت داد شد و دستورهای جاری هیئت‌وزیران نیز امروز موردبحث و بررسی قرار گرفت.

بهادری جهرمی گفت: سازوکارهایی برای پیش‌بینی زمین‌های موردنیاز و در کنار آن پیش‌بینی منابع تسهیلاتی موردنیاز تعیین شد.

سخنگوی دولت تصریح کرد: در راستای حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان فناوری در حوزۀ پهپادهای غیرنظامی، امروز متن یک لایحۀ حمایتی به تصویب رسید که تقدیم مجلس خواهد شد تا فعالیت درزمینۀ پهپادهای غیرنظامی بهبود یابد.

وی ادامه داد: پیش‌بینی شد سازمان هواپیمایی کشوری و دستگاه‌های مرتبط حمایت‌های لازم را از شرکت‌های دانش‌بنیان و فعالان این حوزه در تخصیص مجوزهای واردات قطعات، نمونه‌هایی‌ که می‌خواهند از آن‌ها الگو گیری داشته باشند و انتقال دانش فنی اختصاص دهند.

بهادری جهرمی خاطرنشان کرد: هیئت‌وزیران موافقت کرد برای بهره‌برداری حداکثری از ظرفیت مقامات محلی به‌ویژه در استان‌های مرزی، استانداران استان‌های مرزی در کمیسیون‌های مشترک اقتصادی بین جمهوری اسلامی و کشور طرفِ مرز آن استان عضو شوند.

سخنگوی دولت همچنین یادآور شد: هیئت‌وزیران در امتداد دیپلماسی همسایگی و توسعه روابط به‌ویژه با کشورهای مسلمان و توسعه و تقویت گردشگری خارجی مجوز لغو روادید با بیش از ۳۰ کشور را صادر کرد. کشورهایی مثل هند، امارات، قطر، بحرین، عربستان، کویت و لبنان ازجمله این کشورها هستند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از