حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی

مصوبات کمیسیون تلفیق برنامه هفتم در حوزه فرهنگی

مصوبات کمیسیون تلفیق برنامه هفتم در حوزه فرهنگی

کمیسیون تلفیق برنامه هفتم مصوباتی داشته که ازجمله آن می‌توان به مصوبه برای افزایش سه برابری تولید سریال در شبکه‌های مختلف تلویزیونی اشاره کرد.

به گزارش سفیرافلاک، بیژن نوباوه‌وطن عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبات کمیسیون تلفیق در حوزه مسائل فرهنگی، اظهارداشت: تلاش ما در کمیسیون تلفیق بر این بود که در حوزه برنامه‌ریزی برای برنامه هفتم توسعه با توجه به نیاز روزافزون اصلاح و ارتقاء فرهنگی در کشور نگاه بایسته‌ای به این حوزه داشته باشیم.

وی افزود: امروز در حوزه فرهنگ در سطح کشور نیازهای زیادی در حوزه هنر و دیگر بخش‌های فرهنگی و حتی حوزه اجرایی وجود دارد که باید پاسخ داده شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس عنوان کرد: از بهمن‌ماه سال گذشته در قالب کمیسیون فرهنگی مجلس نشست‌های زیادی با دستگاه‌های مختلف اجرایی در حوزه فرهنگ برگزار و نظرات آن‌ها را اخذ کردیم.

نوباوه‌وطن گفت: نگاه برنامه هفتم به مسائل فرهنگی یک نگاه آسیب‌شناسانه و به‌روز است و نیازهای کشور به‌صورت موردی و مسأله‌محور در آن موردتوجه قرارگرفته است.

وی بیان کرد: ما در فضای مجازی امروز نیاز به اینترنت کودک و نوجوان داریم همچنین نیاز به بازی‌های رایانه‌ای جزء نیازهای امروز جامعه ما است. پویانمایی در حوزه تئاتر و تلویزیون ازجمله نیازهای امروز جامعه ما است که طراحی و برنامه‌ریزی‌های لازم در برنامه هفتم توسعه دراین‌باره انجام‌شده و طبق برنامه‌ریزی انجام‌شده بنابراین شده که تا با برون‌سپاری کارها در تولید این نوع برنامه‌ها کارها در زمان‌بندی مشخص انجام شود.

عضو کمیسیون تلفیق برنامه هفتم توسعه در مجلس یادآورشد: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بناشده تا تولیدات صداوسیما در کمیسیون تلفیق مصوب کرده‌ایم که این تولیدات به سه برابر افزایش پیدا کند به‌عنوان‌مثال درباره تولید سریال که پیش‌ازاین درباره چند شبکه ۳۰۰ تا ۴۰۰ قسمت سریال بود ما در کمیسیون تلفیق مصوب کردیم که این تولیدات به ۱۱۰۰ قسمت افزایش پیدا کند. طبق این مصوبه بناشده تا مردم در هر فصلی در سه شبکه سریال برای تماشا داشته باشند.

نوباوه‌وطن خاطرنشان کرد: در حوزه مسجد و مسجدمحوری برنامه‌هایی پیش‌بینی‌شده که یکی از مسائل مهمی که در مصوبات کمیسیون به آن توجه شده استقلال مالی مساجد است تا در سایه آن زمینه برای اجرایی‌سازی برنامه‌های مختلف فرهنگی در مسجد فراهم شود.

وی افزود: نگاه به حوزه گردشگری در برنامه هفتم نیز نگاه خوبی بوده و ما در کمیسیون تلفیق هم از بعد درآمدزایی حوزه گردشگری و هم از حیث توسعه فرهنگ گردشگری مصوباتی را داشته‌ایم و سعی ما بر این بوده تا همان‌طور که گفته شد هم مردم به این حوزه گرایش پیدا کنند و هم درآمدها در حوزه گردشگری افزایش یابد.

کار بررسی مواد لایحه برنامه هفتم در کمیسیون تلفیق به پایان رسیده و جلسات کمیسیون برای بررسی مواد الحاقی به لایحه در هفته جاری برگزار می‌شود و گزارش آن به صحن مجلس تقدیم خواهد شد تا در ادامه بررسی مواد لایحه موردبررسی و تصویب قرار گیرد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از