حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/17 شمسی | 2023/12/08 میلادی
معاون فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان:

چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ لرستان برگزار می‌شود

چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ لرستان برگزار می‌شود

معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از برگزاری چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ استان در هفته جاری خبر داد.

به گزارش سفیرافلاک به نقل از روابط‌ عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، اعظم روانشاد اظهارداشت: صنعت چاپ به عنوان یک صنعت پایه، نقش موثری بر روی زیربنای توسعه فرهنگی و اقتصادی دارد و باید به عنوان یکی از محورهای توسعه مورد توجه قرار گیرد که در همین راستا چهاردهمین جشنواره صنعت چاپ لرستان، برگزار می شود.

وی افزود: در این جشنواره از پیشکسوتان صنعت چاپ، مدیران برتر، کارآفرینان برتر، کارگران نمونه و  فعالان صنعت چاپ تقدیر به عمل خواهد آمد.

معاون فرهنگی، مطبوعات و رسانه  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۱۰۲ واحد فعال در رسته‌های « افست ، دیجیتال ، بنر و ...» است، عنوان کرد: با تأسیس سه واحد چاپ و بسته‌بندی دارویی و چاپ بر روی الواح فلزی « کنسرو، قوطی‌های روغنی و خوراکی و صنعتی» گام جدیدی در نوع چاپ‌های ضروری و پیشرفته برداشته‌شده به‌گونه‌ای که می‌توان لرستان را به‌عنوان یکی از شاهراه‌های قطب صنعت چاپ و بسته‌بندی محصولات و مواد دارویی در غرب و جنوب غرب کشور دانست.

روانشاد بیان کرد: شایان‌ذکر است در سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ مبلغ ۲۱۵ میلیارد ریال اعتبار در قالب تسهیلات تبصره ۱۸ به بدنه فرهنگی استان، تزریق‌شده که از این میزان تسهیلات، مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال به بدنه چاپخانه‌ها، جهت تجهیز ماشین‌آلات اختصاص داده‌شده است.

به گفته معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان ، میزبانی چهاردهمین جشنواره در ۲۵ مهرماه جاری در راستای تمرکززدایی از مرکز استان، در شهرستان سلسله برگزار می‌شود.

 انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از