حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی

کتاب گویای «فرار از خود» منتشر شد

کتاب گویای «فرار از خود» منتشر شد

کتاب گویای «فرار از خود» تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرارگرفته است، این کتاب روایت غلامرضا علیزاده آزاده جانباز و غواص گردان یونس از جنگ تحمیلی است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» کتاب گویای «فرار از خود» به تهیه‌کنندگی زهره محقق و صداگذاری علیرضا تابان در ۲۳۶ دقیقه تهیه و بر روی پایگاه کتاب گویای ایران صدا در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

کتاب «فرار از خود» روایت غلامرضا علیزاده آزاده جانباز و غواص گردان یونس از جنگ تحمیلی است و نقل قول راوی از آنجا شروع می‌شود که پایگاه بسیج و هیات امنای مسجد محل چند وقت بعد از آزادی ایشان از بند اسارت از اردوگاه مفقودین تکریت ۱۱ در سال ۶۹ او را برای سخنرانی و خاطره‌گویی دعوت می‌کند و به خاطر جذابیت آن به چند شب خاطره پشت سر هم تبدیل می‌شود که حاکی از رشد شخصیتی و معنوی تدریجی ایشان در جبهه و دوران اسارت است.

راوی کتاب از سال ۱۳۵۴ در مدرسه همکلاسی‌ها و مسئولان مدرسه را به واسطه شیطنت‌های خود به ستوه می‌آورد و برای فرار از تنبیه‌های مستمر راهی جبهه می‌شود و به عضویت غواصان گردان یونس لشگر ۱۴ امام حسین (ع) در می‌آید.

وی با ساقط کردن جنگنده دشمن روی اسکله الامیه در عملیات کربلای۴ فرمانده دسته‌ای شانزده نفره از غواصان را برای انجام مأموریت ویژه‌ای از سوی حاج حسین خرازی عهده دار می‌شود ولی در آخرین لحظات مجروح و اسیر شده و نزدیک به چهار سال در اردوگاه تکریت ۱۱ با اسرای دیگر شکنجه‌ها و سختی‌های طاقت فرسایی را تحمل می‌کند.

وی پس از بازگشت به میهن ضمن دست و پنجه کردن با مشکلاتی درصدد جبران گذشته خود و طلب حلالیت از همشهریان خویش بر می‌آید.

کتاب «فرار از خود» در سال ۱۴۰۱ توسط انتشارات مرزو بوم منتشر شده است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم

 

 

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از