حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «علی اکبر مدهنی»؛

آنچه داریم از اسلام است

آنچه داریم از اسلام است

شهید «علی اکبر مدهنی» در فرازی از وصیت‌نامه خود نوشته است: برادران یک موقعی به خودتان مغرور نشوید كه آنچه داريد از خودتان بوده. نه برادران، آنچه شما داريد، از اسلام و روحانيت اصيل است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیرافلاک، شهید علی اکبر مدهنی از شهدای عشایر استان لرستان است که هفتم خرداد ۱۳۳۴، در بخش پاپی از توابع شهرستان خرم‌آباد به دنیا آمد. پدرش میرزاعلی، کشاورز بود و مادرش خانم‌طلا نام داشت.

تا اول راهنمایی درس خواند. سال ۱۳۵۲ ازدواج کرد و صاحب یک پسر و یک دختر شد. به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت. بیستم اردیبهشت ۱۳۶۱، با سمت فرمانده گروهان در خرمشهر بر اثر اصابت گلوله آرپی جی به کتف، شهید شد. مزار او در گلزار شهدای روستای صاحب الزمان از توابع شهرستان زادگاهش واقع است.

 

این شهید گرانقدر در وصیت‌نامه خود آورده است:

بسم الله الرحمن الرحيم

خداوندا اين وصيت‌نامه را در حالی آغاز می‌كنم كه سر تا پا شوق شهادت يعنی پيوستن به لقاءالله وجودم را گرفته است ولی باز هم دل پردردم از اين روزگار بسيار گله دارد اما همه نگرانی‌ها يک طرف و نگرانی جان امام عزيز و مرجع مهربان و دلسوزم از طرف دیگر كه هر دم سرسپردگان آمريكا و نوكران حلقه به‌گوش شوروی به فكر لطمه زدن به جان امام دلسوزمان می‌افتند؛ اما نه چه باک اينكه بحمدالله با ياری خداوند بزرگ ۳۶ ميليون نفر كه شيعيان علی(ع) و پشت سر امام هستند و كوچكترين حركت ضد انقلاب را زير نظر دارند.

به هر حال آنچه داريم، از اسلام و از تلاش خستگی‌ناپذير و روشنگر اين پيرمرد بزرگ جهان اسلام داريم و بايد تا آخرين قطره خون از راه و هدف و مرامش دفاع كنيم و اسماعيل باشيم برای ابراهيم زمانمان.

بار خدايا اين امام و رهبر عزيزم را از تمام خطرات ارضی و سمائی محفوظ و سربلند بدار و جان ناقابل اين حقير را در راه اسلام و پيروزی اسلام و سلامت امام بگير و آنها را همه محفوظ بدار.

اما خواستم در اين فرصتی كه به دست آمده چند كلمه‌ای هم با برادران باسوادم صحبت كنم. برادران اگر چه شما راه امام را خوب درک كرده‌ايد و خوب هم در اين راه پيش رفته‌ايد، ولی نكند كه يک موقعی به خودتان مغرور شوید كه آنچه داريد از خودتان بوده. نه برادران، آنچه شما داريد، از اسلام و روحانيت اصيل است كه در راس آنها امام قرار گرفته است.

اين را بدانيد كه تا زمانی كه پشت سر روحانيت حركت می‌كنيد و گوش به فرمان روحانيت هستيد، برای شما شكستی وجود ندارد و نخواهد داشت و اين را هم بدانيد كه در طول تاريخ ملت ايران هر موقع كه از روحانيت جدا شده و يا اينكه انقلابيون خودسری ورزيدند و روحانيت را كنار زدند، بلافاصله در دامن شرق يا غرب قرار می‌گرفته‌اند؛ پس بنابراين برادران عزيزم خوب بينديشيد و همين راهی را كه انتخاب كرده‌ايد، ادامه دهيد تا انشاءالله به همين زودی‌ها پرچم عدل اسلامی را تقديم امام زمان(عج) دهيد و بر پهنه گيتی مسلط شويد.

اما در پايان خدمت پدر عزيز و مادر مهربانم سلام عرض می‌كنم و اميدوارم كه بعد از شهادت من زياد ناراحت نباشيد و بكوشيد كه فرزندان ديگر خودشان را برای جنگيدن با دشمنان اسلام آماده كنند و اميدوارم در تربيت فرزند كوچكم طيبه كوشش فراوان داشته باشند.

خدمت همسرم سلام عرض می‌كنم و به شما سفارش می‌کنم كه در مرگ و شهادت من ناراحت نباشيد و حتماً در تربيت فرزندمان خوب كوشش كنيد و فرزندی كه در راه داريم، اگر پسر بود، اسمش را مصطفی و اگر دختر بود، طاهره نامگذاری كنيد.

اميدوارم كه كليه دوستان و اقوام مرا ببخشند. به اميد ديدار در بهشت جاودان.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از