حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی
رئیس‌جمهور:

ابتکار عمل در اختیار مجاهدین جریان مقاومت است

ابتکار عمل در اختیار مجاهدین جریان مقاومت است

با وجود تقلای ماشین جنگی رژیم صهیونیستی ابتکار عمل در اختیار مجاهدین جریان مقاومت است.

به گزارش سفیرافلاک، در جلسه هیئت دولت که به ریاست آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی برگزار شد، وزیر امور خارجه گزارشی جامع از آخرین اوضاع غزه و نیز اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای تسریع در توقف جنایات رژیم صهیونیستی ارائه کرد.

حسین امیر عبداللهیان از عملیات طوفان الاقصی به‌عنوان ضربه کاری نظامی، امنیتی و سیاسی فلسطینیان تحت محاصره نوار غزه به رژیم صهیونیستی یاد و خاطرنشان کرد: تأثیرات این ضربه به حدی است که برخی محافل آمریکایی آن را فروپاشی امنیتی و سیاسی این رژیم توصیف کردند.

وزیر امور خارجه افزود: باوجود تقلای ماشین جنگی رژیم صهیونیستی با مدیریت سیاسی، رسانه‌ای و امنیتی آمریکا برای اعاده حیثیت ازدست‌رفته، ابتکار عمل در میدان همچنان در اختیار مجاهدین جریان مقاومت است و تحرکات اخیر رژیم صهیونیستی برای نفوذ به غزه تاکنون با شکست و تلفات سنگین مواجه شده است و بر اساس ارزیابی رهبران مقاومت، در صورت استمرار این وضعیت بی‌تردید غزه به باتلاقی برای فرورفتن نظامیان صهیونیست تبدیل خواهد شد.

در ادامه رئیس‌جمهور بابیان اینکه فلسطینیان ساکن غزه در عین مظلومیت بااقتدار در مقابل جنایات سبعانه رژیم صهیونیستی ایستادگی کردند، همت مجاهدان مقاومت در دفع حمله صهیونیست‌ها به غزه را خلق حماسه‌ای بزرگ توصیف کرد که دومین شکست بزرگ را طی چند هفته اخیر بر رژیم صهیونیستی به‌عنوان شکستی حتی سنگین‌تر از شکست اول تحمیل کرد.

رئیسی با اشاره به حمایت همه مسلمانان و انسان‌های آزاده از مظلومیت مردم فلسطین، رأی مثبت کشورها را به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل متحد در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی باوجود تهدیدها و تطمیع‌های گسترده نظام سلطه، دستاورد مهمی دانست و تصریح کرد: تلاش برای برگزاری اجلاس سران سازمان همکاری اسلامی گامی دیگر در راستای تلاش برای توقف جنایات رژیم صهیونیستی است که تا حصول نتیجه باید ادامه یابد.

رئیس‌جمهور در ادامه سخنانش با تبریک انتصاب شایسته آقایان فتاح و دهقان به ریاست ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و نیز بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، از تلاش‌ها و ابتکارات ارزشمند مخبر در سال‌های تصدی مسئولیت ستاد اجرای فرمان امام (ره) و توجه ویژه این نهاد در این دوره به توسعه مناطق محروم قدردانی و ابراز امیدواری کرد که همکاری‌های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی با دولت در دوره جدید نیز به نحو احسن جریان داشته باشد.

رئیسی در بخش بعدی سخنانش با اشاره به کاهش نرخ رشد نقدینگی از بالای 40 درصد در شهریور 1400 به حدود 26.5 درصد در شهریور 1402، آن را دستاوردی مهم دانست و اظهار کرد: دولت مردمی تلاش کرده به‌ویژه در سال «مهار تورم و رشد تولید» رشد نقدینگی را به‌عنوان یکی از علل اصلی تورم کنترل کرده و درعین‌حال از تولید نیز حمایت به عمل آورد تا مهار تورم نه با رکود، بلکه با ارتقای تولید محقق شود.

تقدیر مجدد از کسب جایگاه دوم ورزشکاران کشورمان در رقابت‌های پار آسیایی هانگژو چین و تشکر از همه دست‌اندرکاران تیم توان‌یابان کشورمان از دیگر محورهای سخنان رئیس‌جمهور در جلسه امروز بود.

در جلسه امروز همچنین وزرای ورزش و جوانان و تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارائه گزارش‌‌های جداگانه‌ای از دستاوردها و اقدامات خود پرداختند.

بر اساس گزارش کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان موفقیت بی‌سابقه و کسب جایگاه دوم تیم توان‌یابان کشورمان در رقابت‌های پارآسیایی هانگژو چین در حالی به‌دست آمد که این تیم کیفی‌ترین کاروان ورزشی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی بود که با اعزام 210 ورزشکار متشکل از 128 ورزشکار مرد و 82 ورزشکار زن، توانست 131 مدال کسب کرده و در جایگاه دوم رقابت‌ها قرار گیرد.

سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این جلسه از آمادگی 100 درصدی استان‌ها برای پیوستن به اجرای طرح کالابرگ و مشارکت بیش از 5 میلیون خانوار در این طرح با رضایتمندی 90 درصدی خبر داد و گفت: این طرح با نظارت و پایش مستمر از سوی شرکت‌های دانش‌بنیان به‌پیش می‌رود و با توجه به زیرساخت‌های ایجادشده و اطلاع‌رسانی خوب انجام‌شده توفیقات خوبی در اجرای آن داشته‌ایم.

وزیر تعاون همچنین با اشاره به برنامه منسجم دولت برای رفع سوءتغذیه کودکان و نیز کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار و منابع پیش‌بینی‌شده برای آن در بودجه سنواتی، اظهار کرد: روز گذشته برای نخستین‌ بار 123 هزار و 578 کودک از یارانه یک‌میلیون تومانی که برای رفع سوءتغذیه کودکان در نظر گرفته‌شده، بهره‌مند شدند و همچنین طرح کمک به رفع سوءتغذیه مادران باردار نیز در دستور کار است تا با همکاری نهادهای حمایتی کمک‌های ویژه‌ای در اختیار آنان قرار گیرد.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از