حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
فرازی از وصیت‌نامه شهید «محمدمراد گراوند»؛

امروز جنگ بر همه چیز مقدم است

امروز جنگ بر همه چیز مقدم است

شهید «محمدمراد گراوند» در وصیت‌نامه خود نوشته است: برادران و دوستان امروز جنگ بر همه چیز مقدم است آنطوری که آهن در قرآن الحدید است پس بکوشید در برابر دشمنان خدا و قرآن الحدید (یعنی همچون پاره‌های آهن) باشید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، شهید محمدمراد گراوند از شهدای کوهدشت که در تاریخ بیست و دوم دی ماه ۱۳۶۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به فیض شهادت نائل گردید در وصیت‌نامه خود نوشته است: 

اللهم اجعلنی عندک وجیها بالحسین «ع» فی الدنیا و الآخره

یا ابا عبدالله انی سلم لمن سالمکم و حرب لمن حاربکم الی یوم القیمه

سلام بر شهیدان سلام بر این قاریان قرآن سلام بر این کشتی‌های نجات بشریت سلام بر تو ای رهبر سلام ای امام بزرگوار که من چگونه سپاس‌گذاری و ستایش خدا را کنم برای چنین نعمتی که به امت اسلام عنایت کرده.

سلام بر یاران و اصحاب روح‌الله که جبهه‌ها را محضر حضرت باری‌تعالی در دنیا قرار داده‌اند و خود را پای میز هجرت و جهاد آماده کرده‌اند و در دنیا خود را از آزمایشات الهی مورد آزمایش قرار می‌دهند.

بارالها به سوی تو با چشمی گریان و با دلی ناقص و با حالتی شرمنده می‌آیم اگر لیاقت شهادت داشتم چه بهتر. خدایا تا مرا نیامرزی و تا روسفید در پیشگاه خودت و شهدای اسلام نکنی مرا از این دنیا مبر بدون توشه. خدایا خود مرا بخشش. بارالها به من صبری عنایت فرما که بتوانم لحظاتی بیشتر با کفار بجنگم.

بار خدایا من خود را حقیر و گناهکار می‌دانم ولی معصومین و شهداء را واسطه قرار می‌دهم و می‌گویم (یا وجیها عندالله اشفع لنا عندالله) بار خدایا دوست ندارم کشته شوم تا زمانی که رضایت مطلق تو نباشد. دوست دارم آنقدر بجنگم و آنقدر در حمله‌ها شرکت کنم و آنقدر در جبهه‌ها بمانم که گناهانم پاک شود.

اما پدر بزرگوار و مادر مهربان عذر می‌خواهم از شما که نتوانستم حق مهمی را که بر گردنم دارید ادا نمایم امیدوارم که مرا ببخشید و امیدوارم به درگاه خداوند که شما را همچون موج دریای خروشان و همچون کوه استوار و همچون درختی پر ثمر و تنومند در برابر مصائب و مشکلات قرار دهد.

حال سخنی چند با دوستان و همرزمانم: دوستان و برادران وقتی که بدن بی‌جانم قبل از رسیدن به دست مادرم به دستتان رسید دو قالب یخ به جای چشمان مادرم بر بالین جنازه‌ام بگذارید و آن را در برابر نور پر حرارت خورشید قرار دهید تا به جای مادرم اشک بریزد تا دل مادرم رنج بیشتری در خود نگیرد.

برادران و دوستان امروز جنگ بر همه چیز مقدم است آنطوری که آهن در قرآن الحدید است پس بکوشید در برابر دشمنان خدا و قرآن الحدید (یعنی همچون پاره ها ی آهن) باشید و سعی کنید که مرد جنگ و جهاد و هجرت باشید نه همانند کسانی که در کنج خانه‌هایشان نشسته‌اند و هیچ اطلاعی از جنگ و جهاد ندارند و سخنان پوچ و بیهوده‌ای بر زبان دارند.

آنها باید بدانند که سخت در اشتباه و گناهند و در مصیبتی بزرگ چه در دنیا و چه در آخرت به سر می‌برند و باید بدانند که رزمندگان خداجوی در جبهه‌ها آنقدر می‌جنگند تا شما از خدا بی‌خبران را پشیمان از کردار خویش کنند و یا با رزمشان لباس ذلت و خواری بر تن شما بپوشانند (فبای الا ربکما تکذبان) آنهایی که نعمات خداوند را تکذیب می‌کنند. مگر نمی‌دانید بعد از مرگ پشیمانی سودی ندارد دیگر اینکه در اعزام به جبهه به ندای رهبر لبیک گوئید و عذرهای بی‌جا نیاورید و اسلام و امام بزرگوار از همه چیز عزیزتر و بهتر و والاترند و به امر امام اطاعت کردن زیباترین حرکت مطلوب اصلی ما را نشان می‌دهد.

بار دیگر توصیه می‌کنم که بر جمع قلیل خود ننگرید و در برابر جمع کثیر کفر مقاومت نمائید ما ایمان به خدا داریم به قول امام: چه بکشیم و چه کشته شویم پیروزیم و این جمله عین حقیقت است بر همه شما دوستداران انقلاب لازم است بی‌نهایت خانواده محترم شهدا مفقودین و اسراء را احترام بگذارید و آنها را ستون انقلاب و بزرگواران انقلاب بدانید و در هر پست و مقامی که هستید خود و مردم را سرگردان نکنید مشکلات آنها را با جان و دل متحمل و پذیرا باشید و در حل آنها بکوشید و از هرگونه باند بازی و گروه‌گرایی جدا پرهیز کنید که دشمنان با چشم حقارت و حسادت بر شما می‌نگرند تا ببینند قیام و حرکت و وحدت شما با رهبر و روحانیت تا چه زمانی ادامه دارد و لبیک گفتن شما به امام بزرگوار مایه شکست و ذلت و خواری قدرت جهان خواران خواهد بود. اگر می‌خواهید به مطلوب حقیقی برسد مقلد بودن امام را برگزینید و همیشه در ذهنتان قرار دهید که دشمن روح‌الله کافر است.

در پایان ضمن آرزوی پیروزی نهایی رزمندگان اسلام در کلیه جبهه‌های حق علیه باطل از تک تک شما برادران تقاضای حلالیت می‌طلبم خداوند به همه ما و شما توفیق شرکت در جهاد و عبادت عنایت فرمائید.

والسلام برادر و هم‌سنگر شما محمدمراد گراوند

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از