حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/05 شمسی | 2024/02/24 میلادی
ملی‌پوش سابق فوتبال ایران:

تجربه بازیکنان می‌تواند به تیم کمک کند

تجربه بازیکنان می‌تواند به تیم کمک کند

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران معتقد است درصورتی‌که ساختار دفاعی تیم ملی اصلاح شود و با تمرکز بیشتری کار کنند شانس قهرمانی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم ملی فوتبال ایران نخستین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا را با برتری ۴ بر یک برابر فلسطین پشت سر گذاشت و شامگاه جمعه در دومین دیدار خود به مصاف هنگ‌کنگ خواهد رفت. شاگردان قلعه‌نویی امیدوارند بتوانند در این مسابقات ضمن رسیدن به مراحل پایانی بتوانند طلسم ۴۷ ساله قهرمان نشدن ایران در جام ملت‌های آسیا را بشکنند.

امیرحسین صادقی کارشناس فوتبال و بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران به تشریح شرایط تیم ملی در این مسابقات پرداخت و گفت: در دیدار برابر فلسطین تیم ملی خیلی زود به گل رسید و این‌یک نکته مثبت در عملکرد تیم به‌حساب می‌آید.

ملی‌پوش سابق فوتبال ایران ضمن ابراز نگرانی از عملکرد خط دفاعی ایران در دیدار برابر فلسطین گفت: نسبت به خط دفاعی تیم ملی احساس ناراحتی و نگرانی دارد و در این مسابقه نظم و ساختار دفاعی بین مدافعان وسط به‌خوبی شکل نگرفت و اینکه با یک موقعیت گل دریافت کنیم اتفاق خوبی نیست. متأسفانه در این مسابقه تمرکز دفاعی تیم خوب نبود.

امیرحسین صادقی در خصوص رقبای ایران در این مسابقات افزود: ما برابر تیم امارات و تیم‌های غرب آسیا با مشکلی مواجه نمی‌شویم اما برابر تیم‌های شرق آسیا ممکن است به چالش بخوریم. ژاپن و کره جنوبی تیم‌های سرعتی هستند و قدرت انتقال توپ بالایی دارند و اگر خط دفاعی ما نتواند سرعت خود را افزایش دهد و انتقال خط میانی به خط دفاع به‌خوبی انجام نگیرد ممکن است نتوانیم برابر این تیم‌ها نتیجه بگیریم.

او در خصوص شانس قهرمانی ایران در این رقابت‌ها هم افزود: ما در جام ملت‌های آسیا صد در صد شانس قهرمانی داریم. امیر قلعه‌نویی سرمربی کارکشته‌ای است و پس از تجربه تلخی که در جام ملت‌های ۲۰۰۷ داشت اکنون امیدوار از بتواند در دومین حضور خود اتفاق ویژه‌ای رقم بزند.

این کارشناس فوتبال در پایان ضمن اشاره به میانگین سنی بازیکنان تیم ملی گفت: میانگین سنی بازیکنان می‌تواند به افزایش تجربه تیم کمک کند. باید دید کادر فنی تیم ملی چگونه از تجربه این بازیکنان در این رقابت‌ها استفاده می‌کند.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از