حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی

ترکیب احتمالی ایران برابر امارات

ترکیب احتمالی ایران برابر امارات

انتخاب بازیکن در قلب دفاع و حضور احسان حاج صفی در جمع مدافعان دیدار با امارات مهم‌ترین چالش امیر قلعه‌نویی برای سومین بازی در جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیاست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، تیم ملی فوتبال ایران ساعت ۱۸:۳۰ امروز سه‌شنبه مقابل امارات آخرین بازی خود در گروه C را در حالی برگزار می‌کند که دو پیروزی شاگردان امیر قلعه‌نویی مقابل فلسطین و هنگ‌کنگ صعود این تیم به مرحله بعدی را تضمین کرده است.

بااین‌حال امیر قلعه‌نویی در نشست خبری قبل از بازی با امارات عنوان کرد: بازی روز سه‌شنبه یک فینال دیگر است. ضمن اینکه فلسطین هم شانس صعود دارد و نتیجه ما برای آن‌ها هم مهم است‌.

قلعه‌نویی در واکنش به این موضوع که آیا در دیدار با امارات از همه توان تیم ملی استفاده خواهید کرد، گفت: با توجه به این‌که بعد از بازی با امارات تا دیدار بعدی فرصت زیادی داریم که بازیکنان استراحت کنند، به همین خاطر در دیدار با امارات با تمام توان و قوا به میدان خواهیم رفت.

صحبت‌هایی که نشان می‌دهد سرمربی تیم ملی ایران تصمیم دارد با تمام موجودی خود در بین بازیکنان مقابل امارات به میدان برود. سید مجید حسینی تنها غایب این بازی به دلیل آسیب‌دیدگی است تا شجاع خلیل زاده با توجه به بهبود وضعیتش شانس مجددی برای بازی در ترکیب پیدا کند.

البته قلعه‌نویی تصمیم دارد احسان حاج صفی را بار دیگر در دفاع بازی دهد که می‌تواند روی تعیین زوج محمدحسین کنعانی زادگان در قلب دفاع تیم ملی ایران نیز تأثیر بگذارد.

اگر قلعه‌نویی بخواهد بازی‌سازی مقابل امارات را از دفاع شروع کند روزبه چشمی به عقب بازمی‌گردد و او این بار کنار کنعانی زادگان قرار خواهد گرفت در غیر این صورت خلیل زاده برای ارسال پاس‌های بلند در ترکیب بازی می‌کند.

رامین رضاییان که بهترین بازیکن بازی با هنگ‌کنگ شد نیز در دفاع راست باقی می‌ماند. سعید عزت الهی نیز با پشت سر گذاشتن مصدومیت احتمالاً در میانه میدان با سامان قدوس خواهد بود تا همراه با علیرضا جهانبخش و مهدی قائدی برای طراحی حملات و درعین‌حال تخریب بازی اماراتی‌ها بجنگند.

سردار آزمون نیز با بهبودی کامل شرایطش احتمالاً برای اولین بار در جمع بازیکنان اصلی خواهد بود و زوج مهدی طارمی را در خط حمله تشکیل خواهد داد.

ازاین‌رو ترکیب احتمالی تیم ملی فوتبال ایران در دیدار با امارات به شرح زیر است:

علیرضا بیرانوند، روزبه چشمی، محمدحسین کنعانی زادگان، رامین رضائیان، احسان حاج صفی، سامان قدوس، سعید عزت الهی، علیرضا جهانبخش، مهدی قائدی، سردار آزمون و مهدی طارمی.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از