حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

حضور مردم در انتخابات باعث ایجاد تحول است

حضور مردم در انتخابات باعث ایجاد تحول است

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: باید مردم آگاه شوند که واقعاً حضورشان در پای صندوق‌های رأی باعث ایجاد تحول در کشور می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، امیرحسین بانکی پور فرد نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری بر مشارکت حداکثری در انتخابات اظهارداشت: مسئله انتخابات در کشور جزء مهم‌ترین مسائل کشور محسوب می‌شود. در انتخابات این دوره مجلس شورای اسلامی نوع تأکیداتی که حضرت آقا بر مشارکت افراد در انتخابات دارند با دوره‌های قبل انتخابات مجلس تفاوت جدی دارد و اولین تفاوت در این دوره این است که با استدلال‌های مختلف که جنبه‌های راهبردی را بیان می‌کند، روبرو هستیم که به نظر بنده باید بر روی این استدلال‌ها در راستای مشارکت حداکثری کار کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات منشأ تحول است و ما روی این موضوع کم‌کار کردیم باید مردم آگاه شوند که واقعاً حضورشان در پای صندوق‌های رأی باعث ایجاد تحول در کشور می‌شود که این تحول بر روی افراد و عملکردهای نمایندگانی که جدید در مجلس جایگزین می‌شوند؛ تأثیرگذار خواهد بود.

بانکی پور، ادامه داد: این تحولات که با انتخابات جدید قرار است اتفاق بیفتد باید از قبل انتخابات در جامعه نشان داده شود‌ و مردم با آگاهی که از تحولاتی که رأی آن‌ها سبب شده انگیزه مشارکت پیدا کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، افزود: مردم باید بدانند که اگر در انتخابات مشارکت داشته باشند شانس ماندن همان نمایندگان مورد تأیید خودشان در مجلس فعلی نیز بیشتر است.

بانکی‌پور گفت: انتخابات یک نوع جشن است و نشاط سیاسی در جامعه ایجاد می‌کند یعنی درواقع یک انرژی بزرگی در کشور آزاد می‌شود که باعث بسیاری از تحولات سیاسی مختلف در جامعه خواهد شد.

وی با بیان اینکه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات رابطه مستقیم با فشارهای بین‌المللی به کشور دارد، افزود: طبیعتاً هرچقدر مشارکت در انتخابات کمتر باشد فشارهای بین‌المللی کمتر خواهد شد و کشور نیز تقویت خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: انتخابات در کشور حرف اول را می‌زند و موضوع ارجع است در فضای انتخاباتی باید احزاب گروه‌ها را جمع کرد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، اذعان کرد: از همه مهم‌تر نتایج به‌دست‌آمده در مجلس نیز حائز اهمیت است، اینکه مجلس چه نتایج علمی و عملی به دنبال داشته است. ما باید با نشان دادن تأثیرات عملی انتخابات در زندگی مردم، اهمیت موضوع انتخابات و حضورشان را مطرح کنیم و مردم آگاه شوند.

بانکی‌پور تأکید کرد: ما باید دستاوردهای مجلس را برای مردم اعلام کنیم نه از زبان خودمان از زبان شخصی که این فعالیت‌ها برایش شکل‌گرفته باشد؛ همانند همین موضوع قانون جوانی جمعیت که نزدیک به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر وام ازدواج دریافت کردند این وام از زمان شروع مجلس ۱۰ تا ۱۲ برابر شد. موضوعات این‌چنینی بسیار می‌تواند در افزایش مشارکت تأثیرگذار باشد پیام خوبی را به جامعه منتقل کند.

وی عنوان کرد: بین مصوبات مجلس و بهره‌ای که مردم از آن بردند باید یک اتصال ملموس و کوتاه انجام شود به‌گونه‌ای که این کار از طریق مصاحبه با افرادی که از این امکانات بهره برده‌اند میسر خواهد شد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به تلاش رسانه‌های بیگانه و دشمنان برای کمرنگ نشان دادن مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، گفت: این رسانه‌ها وظیفه‌ای جزء این موضوع ندارند، اینها شادی ملت را نمی‌توانند تماشا کنند آن‌ها تمایل دارند که کشور ما از فعالیت‌ها عقب بماند و دچار مشکل شود ما باید فضای رسانه‌ای را با اتحاد و وحدت پیش ببریم و در جامعه تزریق روحیه امید را داشته باشیم.

بانکی پور فرد با اشاره به رقابت بین کاندیدا در انتخابات و تأثیر آن در مشارکت، افزود: رقابت بین نامزدهای تأیید صلاحیت شده باید سالم باشد این رقابت نشاط انتخابات را افزایش خواهد داد. این رقابت‌ها باید رقابت برنامه‌ها، حل مسئله، دیدگاه‌های نامزدهای تأیید صلاحیت شده باشد افراد برنامه‌های خود را بدون تخریب یکدیگر ارائه دهند این موضوع نیز سبب افزایش مشارکت خواهد شد.

وی تصریح کرد: قطعاً رقابت سالم و واقعی هم مشارکت را افزایش می‌دهد همچنین ترکیب نمایندگان را نیز قوی‌تر می‌کند. مشارکت احزاب، گروه‌ها و جناح‌های سیاسی باعث قوی‌تر شدن مجلس دوازدهم خواهد شد باید فضایی ایجاد کنیم دیگرکسی به حالت لیست رأی نیاورد خودش توانمندی قبلی داشته باشد. افرادی که به سمت ارائه لیست می‌روند به این موضوع توجه کنند که تک‌به‌تک افرادی که در لیست آن‌ها هستند برای خودشان یک سرمایه اجتماعی و ایده‌ای داشته باشند طوری نباشد که تنها به اعتبار لیست واحد رأی بیاورند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: مردم با آگاهی لازم نمایندگان اصلح خود را انتخاب کنند طوری که این نماینده تا چه حد می‌تواند برای حل مشکلات تأثیرگذار باشد، همگی برای پیشرفت و آبادانی کشور گام برداریم.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از