حالت تاریک
  • پنج‌شنبه, 1402/12/10 شمسی | 2024/02/29 میلادی
زندگی‌نامه شهید «علی حسن نوری»؛

شهیدی که یک تنه مقابل چند گردان ایستاد

شهیدی که یک تنه مقابل چند گردان ایستاد

شهید نوری بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت رسمی سپاه درآمد و به جبهه‌های جنگ اعزام شد، در طول مدت حضورش در جبهه، در عملیات‌های مختلفی شرکت کرد و حضور موثری در این عملیات‌ها داشت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، علی‌حسن نوری سال ۱۳۴۲ در شهر بروجرد به دنیا آمد، سه ساله بود که پدرش را از دست داد و تحت تربیت مادرش رشد کرد و بزرگ شد.

از کودکی در مراسم‌های دینی شرکت می‌کرد و فرائض عبادی را با علاقه انجام می‌داد، تحصیلاتش را تا پایان دوره متوسطه ادامه داد و دیپلم گرفت، سال ۱۳۶۰ ازدواج کرد و صاحب یک دختر و یک پسر شد.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت رسمی سپاه پاسداران درآمد و به جبهه‌های جنگ اعزام شد، در طول مدت حضورش در جبهه، در عملیات‌های مختلفی شرکت کرد و حضور موثری در این عملیات‌ها داشت.

 یکی از هم‌رزمانش اظهارداشت: در حالی که نیروهایش زخمی و شهید شده بودند، هجمه دشمن گسترده‌تر و حلقه محاصره تنگ‌تر شده بود، یک تنه مقابل چند گردان ایستاد.

علی امانی، هم‌رزم شهید علی حسن نوری گفت: بعثی‌ها به چند متری علی‌حسن رسیده بودند، او مهماتی نداشت، خاک و سنگ و کلوخ از روی زمین برمی‌داشت و به سمت دشمن پرتاب می‌کرد.

وی عنوان کرد: قبل از عملیات با همه رزمندگان صحبت می کرد و تاکید می کرد تا شجاعانه و برای رضای خدا در مقابل دشمن بعثی مقاومت کنند.

سردار کشکولی درباره شهید علی حسن نوری بیان کرد: شهید نوری اسوه تبعیت و ولایت‌مداری بود و آخرین حرفم به علی‌حسن نوری این بود: علی حسن مقاومت کن، او یک تنه ایستاد تا تیر بر پیشانی‌اش نشست و آخرین شهید سپاهش شد.

وی خاطرنشان کرد: شهید علی حسن نوری برای رضای خدا و دفاع از مرز و بوم کشورش به جبهه‌های حق علیه باطل اعزام شد و عاشقانه به دیار معبود شتافت و به شهادت رسید.

سردار کشکولی افزود: پیکر پاکش همراه با ۱۵ نفر از هم‌رزمانش بر روی تپه قمیش سلیمانیه عراق ماند، بعد از چند سال به کشور بازگشت و در بروجرد به خاک سپرده شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از