حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
مدیرستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان:

طرح لشکر فرشته‌ها در مساجد لرستان اجرا می‌شود

طرح لشکر فرشته‌ها در مساجد لرستان اجرا می‌شود

مدیرستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد لرستان گفت: طرح لشکر فرشته‌ها با هدف شناسایی و تجلیل از خانواده‌های قرآنی در لرستان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک» محمد چگنی‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح لشکر فرشته‌ها به مناسبت گرامیداشت سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) و به منظور تقویت و تکریم مقام مادران و فعالان قرآنی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، شناسایی و تکریم خانواده‌های قرآنی در دستور کار قرار دارد.

وی با بیان اینکه طرح لشکر فرشته‌ها ۱۵ تا ۳۰ دی ماه در لرستان اجرا می‌شود افزود: بر این اساس این طرح، هر کانون تخصصی خواهران مجری شناسایی و ثبت حداقل یک خانواده قرآنی در سامانه بچه‌های مسجد و تجلیل از این خانواده‌ها است و با توجه به اینکه این ایام مزین به نام حضرت فاطمه زهرا (س) است، دیدار و تجلیل از خانواده‌های قرآنی با محوریت تجلیل از مادر خانواده انجام می‌گیرد.

مدیرستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان عنوان کرد: بر اساس این طرح خانواده‌های دارای سه یا بیشتر حافظ کل یا ۲۰ جزء قرآن، خانواده‌ای که پدر و یا مادر حافظ کل باشند، خانواده‌ای که پدر و یا مادر و یا دیگر اعضای خانواده جزء رتبه‌های برتر استانی یا کشوری در مسابقات قرآن کریم باشند از مؤلفه‌های گروه اول خانواده‌های قرآنی به شمار می‌آیند.

وی تصریح کرد: خانواده دارای فرزند خردسال حافظ ۲۰ جزء یا کل قرآن، خانواده دارای حافظ روشندل یا معلولیت جسمی حرکتی، خانواده دارای مفسر، مترجم یا مبلغ قرآنی و خانواده‌ای که مجاهدانه در امر آموزش قرآن تلاش دارد نیز مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

چگنی‌نژاد با بیان اینکه خانواده واقف و خیر قرآنی در برگزاری برنامه‌های قرآنی نیز تجلیل می‌شوند گفت: همچنین خانواده دارای هنرمند فعال در عرضه تولیدات فرهنگی و هنری قرآنی، خانواده‌ای که در شرایط ویژه از ظرفیت حداقلی استفاده مجاهدانه در امر فعالیت قرآنی دارد و خانواده‌ای که سه نسل در امر تعلیم قرآن هستند تجلیل می‌شوند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از