حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1403/02/05 شمسی | 2024/04/24 میلادی

واکنش رزنده به انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال

واکنش رزنده به انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال

پرافتخارترین مربی والیبال جهان معتقد است که «موریس موتا پائز» مهارت‌های خاصی دارد که او را سرمربی تیم‌های بزرگ جهان خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، برناردو رزنده پرافتخارترین مربی والیبال دنیا که سال‌ها هدایت تیم ملی زنان و مردان برزیل را برعهده داشت، در خصوص «ماتو پائز» سرمربی تیم ملی والیبال مردان ایران اظهار کرد: رابطه شخصی و حرفه‌ای من با این مربی (موریس موتا پائز) سال‌ها پیش آغاز شد. سال‌هایی که هنوز مربی تیم والیبال زنان برزیل بودم. در همه تورنمنت‌هایی که ما با هم در اروپا و سایر نقاط بازی می‌کردیم، ماتو مشاهده و در مورد تیم‌های برتر جهان مطالعه می‌کرد. از آن موقع به بعد پائز در تمرینات شرکت کرد و از آن زمان شروع به تبادل تجربیات و اطلاعات کردیم.

وی گفت: زمانی که در سال ۲۰۰۱ مدیریت تیم مردان را شروع کردم، این رابطه شکل گرفت و حتی نزدیک‌تر شد و من او را به عنوان دستیار مربی در اروپا در نظر گرفتم. سال‌ها گذشت و در ۳ دوره المپیک ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و عمدتاً ۲۰۱۶ او در چندین دوره عضو تیم فنی برزیل شد و با انتخاب برنامه‌های او توانستیم به سمت جلو حرکت کنیم.

رزنده عنوان کرد: وی صاحب تجربه بین‌المللی عظیمی است و اشتیاق زیادی به والیبال و کار روزانه و «مهارت‌های» فردی یک مربی و رهبری را دارد و تیم‌های او به دلیل مهارت‌های فنی و غیر فنی شامل ارتباطی، همدلی، رهبری و نظم عملکرد بسیار بالایی خواهند داشت و من به‌خوبی درک می‌کنم که این مهارت‌ها پائز را سرمربی تیم‌های بزرگ والیبال جهان خواهد کرد. من از همکاری عظیمی که او با پروژه ما برای رشد و توسعه حرفه‌ای ورزشکاران انجام داد، بسیار سپاسگزارم.

انتهای خبر/

منبع: مهر

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از