حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی
مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در لرستان خبرداد:

پرداخت ۱۳۵۵ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج و فرزندآوری

پرداخت ۱۳۵۵ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج و فرزندآوری

مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در لرستان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۰۱۸ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به ۴۹۶ نفر و میزان ۳۳۷ میلیارد ریال تسهیلات فرزندآوری به تعداد ۵۴۶ نفر پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، ولی ساجدی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه که به مناسبت شانزدهمین سالگرد تاسیس بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد، اظهار داشت: بانک مهر ایران به عنوان یکی از ارکان اقتصادی نظام اسلامی طی ۱۶ سال توانسته بخشی از مشکلات اقتصادی را برطرف کند.

وی با اشاره به اینکه بانک مهر ایران اولین و بزرگترین بانک تخصصی قرض الحسنه است، افزود: کمک می‌کنیم فرهنگ قرض‌الحسنه در آحاد جامعه نفوذ کند و هم اکنون در آستانه ورود به باشگاه ۱۷ میلیون نفر هستیم.

مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در لرستان تصریح کرد: در سنوات اخیر به واسطه افزایش مشتریان و لزوم رضایتمندی آنها، مدیریت کلان بانک اقدام به تغییر روش‌ها و استفاده از تکنولوژی‌های نوین برای بهبود خدمات‌دهی به مشتریان نموده است.

وی با بیان اینکه شعار امسال بانک «فناوری و نوآوری» است، عنوان کرد: با استفاده از تکنولوژی خدمات را آنلاین به مشتریان ارائه می‌دهیم و بالغ بر ۷۰ درصد افتتاح حساب‌های این مجموعه به صورت آنلاین و غیرحضوری انجام می‌شود.

ساجدی با اشاره به آغاز طرح وام فوری برای اولین بار در سیستم بانکداری قرض الحسنه، گفت: این طرح از سال گذشته شروع شده و افرادی که  نزد بانک اعتبار دارند و در رتبه سنجی رتبه آنها A است می‌توانند از خدمات آنلاین فوری بدون درگیر کردن ضامن استفاده کنند.

وی اضافه کرد: بعد از درخواست مشتری کمتر از ۴۸ ساعت وام تا سقف ۵۰ میلیون تومان به حساب آنها واریز می‌شود این رتبه‌بندی با توجه به عملکرد فرد در کل مجموعه اقتصادی مشخص می‌شود که انضباط مالی شهروندان را در پی دارد.

مدیر شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در لرستان بیان کرد: ما ۱۴ شعبه و ۲۵۴ هزار مشتری فعال در سطح استان داریم که چهار شعبه از آنها در خرم‌آباد هستند و نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد رشد تعداد مشتری داشته‌ایم.

وی با اشاره به پرداخت تمام وام‌های ازدواج و فرزندآوری، خاطر نشان کرد: از ابتدای سال تاکنون هزار و ۱۸ میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به ۴۹۶ نفر و میزان ۳۳۷میلیارد ریال تسهیلات فرزندآوری به تعداد ۵۴۶ نفر پرداخت شده است.

ساجدی با بیان اینکه در شاخص‌هایی مانند افتتاح حساب آنلاین در رتبه‌بندی کشور جز پنج استان برتر کشور هستیم، اظهارداشت: کارت مشتری یا از طریق پست ارسال می‌شود یا افراد با مراجعه حضوری به شعب می‌توانند کارت خود را دریافت کنند.

وی تصریح کرد: برای اولین‌بار در کشور از تضمین چک الکترونیک برای پرداخت تسهیلات استفاده شد و همچنین از سفته الکترونیک به عنوان یکی از ارکان تضمین در فرآیند پرداخت تسهیلات استفاده می‌شود.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در لرستان با تأکید بر اینکه بانک در حال تقویت خدمات نوین است، گفت: در شهرستان‌هایی که شعبه نداریم افراد می‌توانند از خدمات بانک استفاده کنند.

وی با اشاره به مشارکت در طرح شهید سلیمانی، اظهارداشت: پیگیری برای ساخت یک خانه بهداشت در استان، طرح همیاران برای زنان بی‌سرپرست و آزادی زندانیان، ساخت و تجهیز مدارس و طرح مردمی نذر علم از دیگر خدمات این بانک است.

ساجدی با اشاره به پرداخت تسهیلات به بیماران خاص و زوجین نابارور، افزود: هفته گذشته ۲۰ میلیارد تومان به سازمان بهزیستی کمک بلاعوض شد همچنین با سازمان های حمایتی در فاز اول ۵۷ درصد تسهیلات تکلیفی پرداخت کردیم.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از