حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/03/06 شمسی | 2024/05/26 میلادی
وزیر امور خارجه هشدار داد:

گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها

گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها

وزیر امور خارجه گفت: زمان برای راه‌حل‌های سیاسی رو به پایان است و گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها به مرحله اجتناب‌ناپذیر نزدیک می‌شود.

به گزارش سفیرافلاک، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به تماس تلفنی «جلیل عباس جیلانی» وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص آخرین تحولات فلسطین و تشدید حملات علیه غیرنظامیان در غزه به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.

امیرعبداللهیان با تشکر از مواضع وزیر امور خارجه پاکستان در خصوص تحولات جاری در فلسطین و غزه اظهارداشت: رژیم کودک‌کش اسرائیل به دلیل ناتوانی برای مقابله با مقاومت، به قتل عام کودکان و غیرنظامیان روی آورده است.

وزیر امور خارجه ایران تأکید کرد: تلاش رژیم صهیونیستی برای کوچاندن اهالی غزه جنایت دیگری است که تل‌آویو پیگیری می‌کند.

امیرعبداللهیان افزود: زمان برای راه‌حل‌های سیاسی رو به پایان است و گسترش احتمالی جنگ در دیگر جبهه‌ها به مرحله اجتناب‌ناپذیر نزدیک می‌شود.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن اعلام آمادگی برای حضور در نشست شورای اجرایی سازمان همکاری‌ اسلامی در خصوص ضرورت تشریک مساعی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی به‌منظور تسهیل آتش‌بس فوری بین طرف‌های درگیر و گشودن کریدورهای ارتباطی منتهی به غزه تأکید کرد.

این دیپلمات عالی‌رتبه پاکستانی کوچ‌دادن فلسطینی‌ها از مناطق شمالی به جنوبی غزه را به مثابه جنایت جنگی و نسل‌کشی ملت فلسطین خواند و تأکید کرد: هرگز نباید اقدام دفاعی فلسطین را با اقدامات اشغالگرایانه رژیم صهیونیستی یکی دانست.

وی در پایان اضافه کرد: ملت فلسطین بر اساس حقوق بین‌الملل و قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل حق دارند سرنوشت خود را تعیین کنند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از