حالت تاریک
  • یکشنبه, 1403/04/31 شمسی | 2024/07/21 میلادی
رئیس سازمان اداری و استخدامی:

برای نظریه نظام انقلابی شاخص‌های متنوع تعیین کنیم

برای نظریه نظام انقلابی شاخص‌های متنوع تعیین کنیم

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: نظریه نظام انقلابی ایده ادامه مسیر انقلاب اسلامی است؛ این تحول باید از مدیران و کارگزاران نظام خواسته شود تا به سمت تحول حرکت کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، میثم لطیفی رئیس سازمان اداری و استخدامی در همایش نظریه نظام انقلابی که به‌همت مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری برگزار شد، بیان کرد: باید ببینیم نظریه نظام انقلابی چه مفهومی دارد و چگونه می‌شود آن را تعریف کرد؛ برای رسیدن به این تعریف دقیق، باید بررسی علمی و پژوهشی انجام دهیم.
وی افزود: مقام معظم رهبری بارها در این خصوص تأکید کرده‌اند که منظور ما از نظام انقلابی، یک مجموعهٔ بی‌نظم نیست و اینکه منظور ما از انقلابی بودن، بی‌نظم بودن نیست.
رئیس سازمان اداری و استخدامی اظهار داشت: باید به این نکته دقت داشت که فقط صِرف داشتن نظریه نظام انقلابی نمی‌تواند مسائل را حل کند؛ هم‌چنین باید افرادی باشند که این نظریه را دقیق شناخته و آن را عملی کنند.
لطیفی خاطرنشان کرد: این نظریه در تمامی عرصه‌ها پاسخگو خواهد بود و بحث مردمی‌سازی و حضور مردم در آن مشخص است و باید به آن پرداخت. به‌عنوان‌مثال، دولت سیزدهم می‌گوید که می‌خواهم امور را به مردم واگذار کنم؛ این امر، نیازمند عمل بر اساس نظریه است؛ و اگر نظریهٔ دقیق و مطمئن به یک دستگاه نرسد، نظریه‌های غیر مرتبط و با ظاهر زیبا فراوان است؛ به‌عنوان‌مثال سند ۲۰۳۰ که یک‌زمان مورد تأکید قرارگرفته بود.
وی در ادامه گفت: باید دید نسبت دموکراسی و بروکراسی در نظریه نظام انقلابی چیست و این نظریه چه شاخص‌های ارزیابی دارد. هیچ اهرمی برای تغییر تغییرات در الگوی حکمرانی‌ها به‌جز شاخص‌ها وجود ندارد.
رئیس سازمان اداری و استخدامی عنوان کرد: هم‌چنین نیاز است شاخص‌های اندازه‌گیری در زمینه‌های مختلف ازجمله عدالت و سایر موضوعات را به وجود بیاوریم. در این زمینه نیاز است تعریف دقیقی از شاخص‌ها و عبارات آن داشته باشیم.
لطیفی خاطرنشان کرد: نقشه راه تحول نظام موجود به‌نظام انقلابی چیست؟ در بسیاری از موارد، تحول انقلابی یک تحول تدریجی است؛ نمونه‌های این تغییرات در صدر اسلام هم موجود است و برای این تحول، سازوکارهایی تدارک دیده‌شده است.
وی افزود: هم‌چنین لازم است موانع و آسیب‌ها را شناسایی کنیم؛ این نظریه نظام انقلابی ایده ادامه مسیر انقلاب اسلامی است. این تحول باید از مدیران و کارگزاران نظام خواسته شود و در این صورت است که می‌توان به سمت تحول حرکت کرد. ضمناً ما نباید این تحول را از مردم‌مان بخواهیم و بعضاً این مسائل را جلوتر از برخی مدیران درک می‌کنند.
انتهای خبر/
منبع: تسنیم

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از