حالت تاریک
  • شنبه, 1403/02/01 شمسی | 2024/04/20 میلادی
عضو حقوقدان شورای نگهبان مطرح کرد:

حمایت‌ غرب از جنایات اسرائیل خلاف حقوق بین‌الملل

حمایت‌ غرب از جنایات اسرائیل خلاف حقوق بین‌الملل

عضو حقوقدان شورای نگهبان، حمایت‌های آشکار دولت‌های غربی از جنایات رژیم صهیونیستی را خلاف قواعد حقوق بین‌الملل دانست.

به گزارش سفیرافلاک، عباسعلی کدخدایی عضو حقوقدان و رئیس پژوهشکده شورای نگهبان با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در فضای مجازی با توجه به جنایات اخیر رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار مردم بی‌دفاع این منطقه، نوشت: بلینکن و بربوک به‌واسطه حمایت‌های آشکار خود از جنایات رژیم صهیونیستی، طبق بند ۲ ماده ۴۱ طرح پیش‌نویس مسئول شناخته خواهند شد.

عضو حقوقدان شورای نگهبان تصریح کرد: عهد صریحی که به هیچ دولتی اجازه نخواهد داد تا در شرایط نقض فاحش قواعد آمره، کوچک‌ترین کمک یا مساعدتی در حفظ آن شرایط انجام دهد.

به گزارش فراس، صبح روز (شنبه، ۱۵مهر) «محمد الضیف» فرمانده کل کتائب القسام شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» خبر داد و در ادامه اخباری درباره موشک‌باران مواضع رژیم صهیونیستی منتشر شد.

فرمانده کل کتائب القسام اعلام کرد: «آغاز عملیات طوفان الاقصی را اعلام می‌کنیم. در حمله اول عملیات طوفان الاقصی به مواضع دشمن، فرودگاه‌ها و استحکاماتشان بیش از ۵ هزار موشک و راکت شلیک شد».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نیز بابیان اینکه صهیونیست‌ها هم‌اکنون در وضعیت جنگی قرار دارند، از شهرک‌نشینان خواست به دستورات ارتش و نیروهای امنیتی عمل کنند.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز بعدازاین حملات اعلام کرد که نیروهای مقاومت طی عملیات صبح امروز حدود ۳۵ صهیونیست را به اسارت گرفته‌اند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از