حالت تاریک
  • شنبه, 1402/12/12 شمسی | 2024/03/02 میلادی
کارشناس مسائل بین‌الملل:

شرکت در انتخابات کشور را بیمه می‌کند

شرکت در انتخابات کشور را بیمه می‌کند

کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اهمیت مشارکت در انتخابات در حوزه بین‌الملل گفت: شرکت در انتخابات کشور را در مقابل تهدیدات خارجی بیمه می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، «مشارکت قوی»، «رقابت واقعی»، «سلامت به معنای حقیقی کلمه» و «امنیّت انتخابات» چهار خصوصیت و محوری بود که رهبر معظم انقلاب اخیراً در دیدار مردم کرمان و خوزستان درباره انتخابات به آن اشاره و تأکید کردند که این چهار خصوصیّت باید انجام شود و به آن جامه عمل پوشیده شود.

با توجه به این مسئله در گفتگو با محسن پاک‌آئین کارشناس مسائل بین‌الملل و سفیر سابق ایران در جمهوری آذربایجان به بررسی تأثیر «مشارکت قوی در انتخابات» در عرصه بین‌الملل پرداختیم که در ادامه آمده است:

مردم چگونه عامل افزایش قدرت ملی، امنیت کشور و بهبود وضعیت اقتصادی می‌شوند؟

پاک‌آئین در این گفتگو بیان کرد: انتخابات در هر کشوری موجب مقبولیت و مشروعیت آن کشور می‌شود و پشتوانه‌ای است برای اینکه کشورها بتوانند برنامه‌های خودشان را دنبال کنند.

وی افزود: در ایران نیز همیشه این‌گونه بوده که مشارکت حداکثری مردم موجب همبستگی ملی، قدرت و استحکام ایران بخصوص در عرصه سیاست خارجی شده و اتکای نظام به آرای مردم و حمایت مردم با حضور در انتخابات، قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی ایران را به‌طور فزاینده‌ای افزایش داده است.

این تحلیلگر روابط بین‌الملل تصریح کرد: نکته اول اینکه مشارکت گسترده مردم در انتخابات منجر به یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود و میزان نمایش میدان انسجام ملی و قدرت ملی جمهوری اسلامی ایران در داخل، قدرت چانه‌زنی ایران را در عرصه‌های جهانی و منطقه‌ای را برای تأمین منافع مردم و پیشبرد اهداف سیاست خارجی تقویت می‌کند.

پاک‌آئین عنوان کرد: نکته دوم، حضور اکثریت مردم در انتخابات باعث می‌شود ترفندهای ایران هراسانه که کشورهای مختلف به‌خصوص آمریکا، رژیم صهیونیستی و چند کشور اروپایی علیه ایران دنبال کردند خنثی شود.

وی یادآور شد: ما در مقاطع مختلف، از بعد پیروزی انقلاب اسلامی شاهد این بوده‌ایم که در هر مقطعی که خطری ایران را تهدید کرد، یا دشمنان علیه ایران بسیج شدند، هنگامی‌که حضور مردم را در انتخابات دیدند دیدگاهشان تغییر کرد و بالعکس ایران از موضع قوی در مذاکرات و تعاملات بین‌المللی شرکت کرده است.

سفیر اسبق ایران در جمهوری آذربایجان در ادامه گفت: نکته بعدی اینکه مشارکت مردم در انتخابات که نمایش ثبات امنیت در کشور است، موجب این می‌شود که کشورهای دیگر همکاری‌های اقتصادی خودشان را با ایران افزایش دهند. امروز سرمایه کشورها درجایی می‌رود که امنیت و ثبات در آنجا وجود داشته باشد و مشارکت حداکثری مردم به‌طور طبیعی موجب ثبات و امنیت می‌شود؛ این مشوقی است برای حضور گسترده کشورهای جهان در عرصه اقتصادی ایران و سرمایه‌گذاری در ایران.

 

شرکت در انتخابات کشور را در مقابل تهدیدات خارجی بیمه می‌کند

پاک‌آئین گفت: در مجموع می‌توان گفت، شرکت در انتخابات کشور را در مقابل تهدیدات خارجی بیمه می‌کند و در داخل نیز موجب ایجاد امید به آینده برای مردم خواهد شد.

این تحلیلگر روابط بین‌الملل افزود: در حال حاضر نیز رسانه‌های بیگانه و معاند ازجمله رسانه‌های آمریکایی، اروپایی و به‌خصوص رژیم صهیونیستی که در آستانه اضمحلال قرار دارد، در این روزها سعی می‌کنند با فضاسازی‌ و عملیات‌های روانی مردم را از حضور در انتخابات مأیوس کنند و نظام را از این منبع قدرت که مردم هستند محروم کنند. البته همان‌طوری که در انتخابات‌های گذشته نیز شاهد آن بوده‌ایم، هرگز موفق نخواهند شد و در این انتخابات نیز شاهد این خواهیم بود.

وی تأکید کرد: در عین‌حال مسئولان مرتبط با انتخابات نیز موظف هستند با انجام اقدامات اطمینان‌ساز بر مبنای دیدگاه‌های مقام معظم رهبری که در چند نکته ازجمله مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت انتخابات تأکیددارند، تلاش در جهت تعمیق شدن آن کنند که شاهد یک انتخاب پرشور و فراگیر در کشور باشیم.

سفیر سابق ایران در جمهوری آذربایجان در بخش پایانی سخنان خود یادآور شد: اولویت اصلی انتخابات حضور مردم بوده و اینکه به چه کسی رأی بدهند موضوع دوم است. مهم این است که مردم حضور گسترده در انتخابات داشته باشند و حمایت خودشان را از نظام با حضور در انتخابات نشان بدهند؛ درعین‌حال از مسیرهای صحیح نیز به دنبال انتخاب افراد اصلح برای دادن رأی باشند.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از