حالت تاریک
  • جمعه, 1402/09/17 شمسی | 2023/12/08 میلادی
رئیس‌جمهور:

دخالت بیگانگان را موجب تشدید مشکلات منطقه می‌دانیم

دخالت بیگانگان را موجب تشدید مشکلات منطقه می‌دانیم

رئیس‌جمهور گفت‌: دخالت بیگانگان را موجب پیچیده‌تر شدن مسائل و تشدید مشکلات منطقه می‌دانیم.

به گزارش سفیرافلاک، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در دیدار «هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه که به‌منظور شرکت در نشست «گروه همکاری قفقاز» به تهران سفرکرده است، همگرایی و همفکری ایجادشده بین کشورهای منطقه را در حل مسائل و چالش‌های موجود مؤثر دانست و گفت‌: ما به همان میزان که معتقدیم گفتگوها میان کشورهای منطقه قفقاز زمینه‌ساز حل مشکلات خواهد شد، دخالت بیگانگان را موجب پیچیده‌تر شدن مسائل و تشدید مشکلات منطقه می‌دانیم.

رئیسی با بیان اینکه مسئله غیرقابل‌حلی در منطقه قفقاز وجود ندارد، بر استفاده از ظرفیت «گروه همکاری قفقاز» در نشست تهران برای رفع چالش‌ها و مشکلات موجود تأکید کرد.

رئیس‌جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خروش بی‌نظیر و بی‌سابقه مردم کشورهای جهان در پنج قاره در حمایت از مردم مظلوم فلسطین، نقش ترکیه را در جلوگیری از گسترش جنایات علیه زنان و کودکان غزه بااهمیت دانست و بر لزوم همگرایی کشورهای اسلامی در فشار آوردن به صهیونیست‌ها برای توقف بمباران و برقراری آتش‌بس تأکید کرد.

«هاکان فیدان» وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این دیدار ضمن تأکید بر همسویی ترکیه با جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حل مسائل منطقه از طریق گفتگوهای درون منطقه‌ای و بدون دخالت خارجی، برگزاری نشست «گروه همکاری قفقاز» را زمینه‌ساز رفع چالش‌های موجود میان کشورهای قفقاز و به نفع مردم منطقه دانست.

وزیر امور خارجه ترکیه نقش جمهوری اسلامی ایران در استقرار صلح و ثبات در منطقه را مؤثر، تعیین‌کننده و همراه با ابتکار عمل دانست.

انتهای خبر/

منبع: فارس

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از