حالت تاریک
  • چهارشنبه, 1402/12/09 شمسی | 2024/02/28 میلادی
فرازی از زندگی‌نامه شهید «گل میرزا بختیاری»؛

شهیدی که خار چشم منافقین بود

شهیدی که خار چشم منافقین بود

منافقین کوردل تا مدت‌ها برای انتقام از شهید «گل میرزا بختیاری» کمین می‌کردند اما شگردهای شهید بختیاری مانع رسیدن منافقین به اهداف پلیدشان می‌شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «سفیرافلاک»، شهید گل میرزا بختیاری سی‌ام فروردین ۱۳۳۷ در شهرستان نورآباد متولد شد و تحصیلاتش را در همین شهرستان به اتمام رساند. 

وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عضویت کمیته انقلاب اسلامی درآمد و در تهران مشغول خدمت بود. یکی از مهم‌ترین عملیات‌هایی که وی در اوایل انقلاب در آن نقش مؤثری داشت، دستگیری موسی خیابانی از سران منافقین بود. در آن دوران شجاعت و کیاست این دلیرمرد لرستانی تیتر نخست روزنامه‌های ایران شد.

شهید بختیاری در آن عملیات به بهانه کار بنایی وارد منزل موسی خیابانی می‌شود، پس از یک روز و نیم خیابانی به منزل باز می‌گردد، وی توسط اسلحه‌ای که در کیسه بنایی خود جاسازی کرده بود به سوی این منافق شلیک می‌کند و از ناحیه دست او را مجروح می‌کند و با کمک نیروهای سپاه و بسیج عملیات ادامه پیدا می‌کند.

این عملیات به‌قدری مهم بود که خبر کشته شدن خیابانی توسط این دلیر مرد دلفانی تیتر نخست روزنامه‌های آن دوران شد. منافقین کوردل تا مدت‌ها برای انتقام از وی کمین می‌کردند اما شگردهای شهید بختیاری مانع رسیدن منافقین به اهداف پلیدشان می‌شد.

این شهید عزیز پس از دو سال خدمت در کمیته مستقر در امامزاده قاسم تهران به خاطر اصرار پدر و مادر خود را به خرم‌آباد منتقل کرد و مدتی بعد، از خرم‌آباد به نورآباد منتقل گردید و خدمت خود را در دلفان ادامه داد.

مردم‌داری و بزرگواری این شهید زبانزد اهالی روستا و همکارانش بود، او همواره به‌صورت داوطلب در عملیات‌ها و ماموریت‌ها شرکت می‌کرد. شهید بختیاری در دوران خدمت خود ۶ ماه به مناطق عملیاتی غرب کشور و مناطقی همچون کرند و سرپل ذهاب اعزام شد و دوشادوش رزمندگان اسلام به دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی پرداخت.

شهید بختیاری در تاریخ ۳۰ / ۳/ ۶۳ در آخرین ماموریت خود به منطقه میرآقا کاکاوند می‌رود، در این عملیات که مقارن با ماه مبارک رمضان بود با زبان روزه با قاچاقچیان مواد مخدر درگیر و به شدت مجروح شد. ساعتی بعد در حین انتقال پیکر مجروحش به سمت نورآباد در ۱۰ کیلومتری شهر، روح پاکش به آسمان‌ها پرواز کرده و به شهادت رسید.

انتهای خبر/

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از