حالت تاریک
  • یکشنبه, 1402/12/06 شمسی | 2024/02/25 میلادی

لوکاس آلکاراز جانشین رحمتی می‌شود

لوکاس آلکاراز جانشین رحمتی می‌شود

لوکاس آلکاراز اسپانیایی سرمربی بعدی نساجی قائم‌شهر خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری حلیلی «سفیرافلاک»، نساجی بعد از جدایی مهدی رحمتی در دوران تغییر است. نتایج نساجی تاکنون رضایت مدیران را برآورده نکرده و قرار است تحولی جدی و بنیادین در این تیم حاصل شود.

بعد از اینکه مشخص شد هدف اصلی مدیران این تیم جذب مربی خارجی است، معلوم گردید این مربی لوکاس الکاراز اسپانیایی است.

آلکاراز ۵۶ ساله متولد گرانادا اسپانیا است. او در سال ۱۹۹۵ در سن ۲۹ سالگی مربیگری را با گرانادا آغاز کرد و در دوره سه‌ساله خود به دو مقام برتر در لیگ دست‌یافت، اما نتوانست در پلی‌آف صعود کند. در دو فصل بعد، او با آلمریا و دوس هرماناس کار کرد.

در ژوئن ۲۰۰۰، آلکاراز در ۳۴ سالگی با رکرتیوو اوئلوا قرارداد امضا کرد و به قدیمی‌ترین باشگاه اسپانیا کمک کرد پس از ۲۳ سال غیبت در سال ۲۰۰۲ به لالیگا بازگردد. آن‌ها همچنین توانستند به فینال کوپا دل ری برسند.

آلکاراز سپس به راسینگ سانتاندر نقل مکان کرد. او دو فصل بعدی را در لیگ دسته دوم گذراند و به رئال مورسیا کمک کرد تا در سال ۲۰۰۷ به سطح اول فوتبال اسپانیا صعود کند.

در تابستان ۲۰۰۹، آلکاراز با تیم دیگری در زادگاهش اندلس، کوردوبا، قرارداد امضا کرد و به تیم کمک کرد در اولین فصل خود رتبه دهم لالیگا را کسب کند. در اواخر ژوئن ۲۰۱۱، او دوباره به آلمریا پیوست.

آکاراز از ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۳ نیز در هیچ سالی بیکار نبوده و همواره در سطح اول اسپانیا مشغول به کار بوده است. آلمیرا، لوانته، الچه، گرانادا و زاراگوزا از مطرح‌ترین تیم‌هایی است که او در آن مربیگری کرده است. یونیون ایبیزا آخرین تیم این مربی است.

این مربی تجربه کار در المپیاکوس قبرس را داشته و در سطح ملی نیز سرمربیگری تیم ملی الجزایر در کارنامه این مربی اسپانیایی دیده می‌شود.

انتهای خبر/

منبع: ورزش سه

لینک کوتاه خبر

نظر / پاسخ از